Skocz do zawartości

skrzynia biegów fxdx 2006


Rekomendowane odpowiedzi

 

DOT -5207 a ciśnienie aż wstyd przyznać ale 1,2 atmosfery... więc chyba mamy winowajcę. Musiało zejść przez zimę a nigdy nie schodziło, ja nie sprawdziłem i wyszedł klops.. Dobiłem na 2 atmosfery powinno być lepiej.

 

Tak czy siak, muszę wymienić płyn hamulcowy no i olej w lagach bo też jest 5 letni.

 

Dzięki za sugestie, dam znać czy pomogło.

 

witam ponownie skonstruowałem klucz do pulleya poszło jak spłatka

teraz problem z tulejką od łozyska zamówiłem opalarkę aby podgrzać tulejkę bo się ostro trzyma

 

jeszcze jedno zastanawiam się czy tylny puel nie jest zniszczony ma praki jagby się łuszczył choć po pasie nie widać zuzycia proszę niech ktoś zerknie czy na tym mogę latać czy trzeba wymienić

post-79020-0-38267800-1427525327.jpg

post-79020-0-95637600-1427525327.jpg

post-79020-0-71721800-1427525537_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec skrzynia wyciągnięta na oko zużycie kłów trybu trzeciego niewielkie gorzej z synchronizatorem przegrzany odbarwił się i są cztery pęknięcia od strony trójki to dziwne że tak łatwo wyskakiwała skoro kły w miarę a w synchronizatorze też rowku niema

zdjęcia mało widoczne bo małe zniszczenie

 



apropo jakieś dobre namiary na sklep z częściami się by przydały ,ktoś ma jakiś zaufanych dostawców części sklep internetowy?

post-79020-0-64976200-1427723153_thumb.jpg

post-79020-0-77472800-1427723210_thumb.jpg

post-79020-0-80431600-1427723211_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec skrzynia wyciągnięta na oko zużycie kłów trybu trzeciego niewielkie gorzej z synchronizatorem przegrzany odbarwił się i są cztery pęknięcia od strony trójki to dziwne że tak łatwo wyskakiwała skoro kły w miarę a w synchronizatorze też rowku niema

zdjęcia mało widoczne bo małe zniszczenie

 

 

apropo jakieś dobre namiary na sklep z częściami się by przydały ,ktoś ma jakiś zaufanych dostawców części sklep internetowy?

 

Kły sa wystarczająco wychemłane żeby robiło takie rzeczy jak opisywałeś a w jakim stanie masz łożysko w skrzyni wałka zdawczego bo widze że część bieżni została ze skrzynią a reszta pewnie w skorupie tkwi ? tą tulejkę co piszesz ze trzeba do tego opalarkę to masz przegrzaną chyba bo taka sina, do zdjęcia jej musisz użyć ściągacza a zanim ją zdejmiesz to dokładnie zmierz odległość jej do gwintu co sie przykręca puley to jest ważne dla tego że to jest bieżnia łozyska kapy wewnętrznej i jeszcze do tego cprzychodzi na nią uszczelniacz od tej że kapy

Edytowane przez HARAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzegla klowe zalatwione, a wodzik przegrzany bo byl jedynym oporem dla wypadajacego kola 3 biegu.

Te skrzynie nie maja synchronizacji.

Kolo trojki do wymiany lub naprawy, wodzik trzeba zmierzyc zuzycie ale raczej tez bym wymienil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lipa tulejka józ ściągnięta (oczywiscie ściągaczem ) bieżnia została bo wybiłem całą ośkę po odkręceniu śrób po drugiej stronie tak było najprościej bo przerwa pomiędzy tulejką a zdawczym miała około 3mm a więc nie było obcji podejścia ściągaczem ,tulejka przebarwiona bo podgrzewana była szansa była że ona śię odsunie aby włożyć ściągacz ale wypadł zdawczy z bierzni



do Adam .M

oki jeśl te koło które zazębia trzeci i czwarty bieg to nie synchro to niewiem co to

ale dolna część się przegżała i pękła w czterech miejscach co do wodzika nie widziałem zmian ale jak po szczegółowym rozebranu okaże się iż są przegżane to wymienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie stan łożyska zdawczego? to szczelina między tulejka a wałkiem zdawczym taka sama jak i u mnie była była tyle że ja ją zdejmowałem jak miałem tryby w skorupie i zaprasowywałem te w skorupie jest taki ciągacz na alledrogo specjalnie go do tej skrzyni kupowałem jak znajde to podeślę link



http://allegro.pl/zestaw-sciagaczy-do-lozysk-sciagacz-odklejacz-i5185781101.html

 

taki sam kupowałem do cigania tej tulejki też ja podgrzewałem ale nie aż tak, wiesz o tym że ona jest na 99,9% do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie stan łożyska zdawczego? to szczelina między tulejka a wałkiem zdawczym taka sama jak i u mnie była była tyle że ja ją zdejmowałem jak miałem tryby w skorupie i zaprasowywałem te w skorupie jest taki ciągacz na alledrogo specjalnie go do tej skrzyni kupowałem jak znajde to podeślę link

 

 

http://allegro.pl/zestaw-sciagaczy-do-lozysk-sciagacz-odklejacz-i5185781101.html

 

taki sam kupowałem do cigania tej tulejki też ja podgrzewałem ale nie aż tak, wiesz o tym że ona jest na 99,9% do wymiany

 

Nawet na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...