Skocz do zawartości

Wyjazd do Szwecji Sztokholm


semen68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przekroczenie o do 30, bardzo drogi mandat, 30-50 zabranie prawka, pow. 50 sąd i areszt.. Do Sztokholmu jest za duża ilość miejscowości, stąd duże prawdopodobieństwo spotkania policji..

Jednego roku byłem z grupą, jechalem jako przedostatni i dosyć często było przekraczanie o30 40 km/h... Wielkie mieliśmy szczęście ze nas nie przyłapali.. Stres był momentami, bo czasem nas co niektóry doganial.

Byłem bliżej granicy norweskiej i właściwie poza terenem zabudowanym Szwedzi pozwalali sobie przekraczać nie więcej niż 15-20km/h. W miastach nie przekraczają o 5.. Przy szkołach wogole.

Noclegi są bardzo drogie, lecz możesz stawiać namiot gdzie chcesz w jakiejś tam odległości od zabudowań. Jedzenie strasznie drogie, paliwo zaś- przy jeździe turystycznej da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa... limit 30, 40, 50,60 jest tam święty i zero tolerancji. Polecam motorway E4, przeważnie 110, miejscami 120, jak przeholujesz parę kilometrów, nikt ci jaj nie urwie :wink: Tanie zarcie(jak na tamtejsze standardy) w Lidlu. Dużo campingów po drodze, przważnie dobrze oznakowane. Jak chcesz wrzucić na ruszt coś na ciepło, to nawet w najmniejszej pipidówie szukaj pizzerii.Pycha. Szerokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noclegi są bardzo drogie, lecz możesz stawiać namiot gdzie chcesz w jakiejś tam odległości od zabudowań. Jedzenie strasznie drogie, paliwo zaś- przy jeździe turystycznej da się żyć.

 

Dziś oglądając Makłowicza gotującego właśnie w Szwecji wspominałem pyszne i tanie żarcie - np.w Lund chińska knajpa - tzw."bufet" czyli żarcie do oporu + napoje (kawa,herbata) - 65 koron (w 2013r. było to niecałe 33 zł); restauracja na E6 przy granicy z Norwegią - bufet 99 koron (ok.50 zł) - również żarcie do oporu - kilka rodzajów zup, od groma potraw mięsnych, mnóstwo rożnych warzyw + owoce i oczywiście kawa i herbata w tym. Drogo? Raczej nie.

Jeśli chodzi o noclegi - np.na campingu - namiot+motocykl+człowiek ok.100 koron (dużo taniej niż w Norwegii), za pensjonat ze śniadaniem (dostęp do kuchni i pełnej jedzenia lodówki był całą dobę) - ok.500 koron (przy 2-3 osobach dużo taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady chcę jechać drogą "E22" na Norrkoping i dopiero wjade na E4 i do Sztokholmu ponieważ płyne promem do Karlskrony mam ograniczony czas 4 dni wolnego mojm celem jest zwiedzanie muzeum Vaza.Patrzyłem też na kwatery prywatne to niektórzy odstępują pokoje za noc a nie za osobę wiadomo wam coś na ten temat? nie wykluczone że skorzystam z kempingu . Odnośnie przepisów drogowych to się tego spodziewałem żę się nie przyciśnie .Czy dużo brać gotówki na tak krótki czas ,czy w wiekszości miejsc można płacić kartą .czekam na odpowiedz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartą praktycznie zapłacisz WSZĘDZIE :)

 

Dokładnie tak, w całej Skandynawii nie ma problemu z płatnością karta płatniczą. Pierwsza moja płatność na stacji w Norwegii, stacja nieczynna już, tankowanie z automatu, włożyliśmy z kumplem karty do czytników, patrzymy po jakiemu wyskoczą napisy i ... zdziwienie - rozpoznało, że karty są z Polski i było po naszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj też o tym, że jeśli wieczorkiem na campingu chciałbyś napić się naparsteczek czegoś mocniejszego lub zapalić tytoniowego dymka to raczej celuj w zaopatrzenie w Polsce bądź na promie. Na miejscu ceny jednego i drugiego są spooooro wyższe (z naciskiem na "coś mocniejszego").

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym Sztokholmie pewnie taniej kwatery nie znajdziesz, taniej powinno byc poza centrum (i przedmiesciami). Kiedys rezerwowalismy ze znajomymi domki z novasolpl. Dobra opcja jest taka ze przy rezerwacji mozesz dostac 30 % znizki na prom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...