Skocz do zawartości

Kawasaki KLE 500 nie zasysa paliwa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim KLE. Problem polega na tym że nie chce zassać paliwa. Zacznę od początku jechałem sobie 100 km/h a nagle moto przestało ciągnąc na 1 cylinder, tracił prędkość. Do domu miałem ok. 700m więc dojechałem na jednym cylindrze. Gdy dojeżdżałem na miejsce puściłem manetkę gazu i silnik zgasł, od tamtej pory nie chce odpalić. Próbowałem odpalić na zaciąg, ale silnik się nie odzywa. Gdy podleje po jednej strzykawce do gazników silnik odpala "od strzała". Po Chwili zaczyna pracować tylko na jeden cylinder i tylko powyżej 4tyś RPM poniżej tej wartości gaśnie. Rzeczy które sprawdziłem lub zrobiłem.
-Sprawdziłem czy rozrząd jest dobrze ustawiony, korzystałem przy tym ze strony http://www.serviskawasakikle500.com.pl Rozrząd jest ustawiony dobrze.
-Luzy zaworowe sprawdziłem były ustawione dobrze więc tego nie ruszałem
-Przeczyściłem kranik, bak i dysze w gaznikach.
Po zgaśnięciu silnika świece są suche i mają kolor jasno brązowy. Paliwo jest w komorach paliwowych. Proszę o jakieś podpowiedzi :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to jest kranik idzie do niego wężyk od podciśnienia ale można go odkręcić lub zakręcić. ale jest coś chyba popsute w tym kraniku bo cały czas leci z niego paliwo niezależnie od tego czy jest zakręcony czy odkręcony jeżdżę już tak trzeci sezon i do tej pory nie było problemów

Edytowane przez mateusz786
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem całe gazniki i dokladnie wszystko przedmuchałem, wyczyściłem i wymyłem benzyną. membrany na przepustnicach nieuszkodzone niestety silnik dalej nie daje znaków życia :sad: Pomóżcie bo ładna pogoda a mój klekot nie chce odpalić :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranik w KLE jest podciśnieniowy i ma 3 pozycje : normalną odkręconą , rezerwę i zalewanie gaźników.Jak z tego wynika nie da się go zakręcić.Dwóch pierwszych funkcji nie muszę chyba tłumaczyć , natomiast trzecia ma pomóc w szybkim napełnieniu gaźników po długim postoju gdy paliwo z nich zdążyło wyparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij przewód paliwowy z kranika i zakręć silnikiem . Paliwo ma leciec swobodnie całym przekrojem wylotu z kranika.



chwila , mówisz że niezaleznie od sytuacji paliwo leci non stop z kranika ? Jeśli tak to jest uszkodzony. Na ON i RES może leciec tylko podczas pracy silnika.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popuściłem spust w gaznikach żeby sprawdzić czy jest w nich benzyna i nie poleciała ani kropla benzyny więc chyba kranik będzie do wymiany lub regeneracji. obracałem kranik we wszystkie 3 pozycje i na żadnej nie leci paliwo do gazników.



Tak, paliwo leciało z niego cały czas nawet jeżeli podciśnienie nie było podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy do kranika zazwyczaj wystarcza a czasami sam klapnięty oring za 20gr wystarczy wymienić.U Ciebie , skoro nie leci bena podciśnieniem , prawdopodobnie wymiana samego oringu wytarczy. Teraz tłoczek wcisnął się w gniazdo i zablokował na uklepanym starym oringu.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj 4 śrubki i masz dostęp do membrany i tłoczka zamykającego paliwo. A zbiornik potraktuj jak uchwyt do kranika i go nie odkręcaj . No chyba że konstrukcja nie pozwala.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...