Skocz do zawartości

Szerokie półki do Dniepra.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zakładam koła 15 cali,opony 130*90*15 do Dniepra.Z tylnym sobie poradziłem bez żadnych przeróbek,ale przednie nie mieści się w oryginalnych półkach.Może ktoś podsunie mi pomysł od czego mogę dopasować półki,może ktoś założył już takie?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostawiasz oryginalne lagi to zostaje tylko dorobienie nowych półek. Przy wsadzaniu jakichś z innego motocykla, to trzeba szukać odpowiadającycg wymiarem a potem przerabiać albo sztycę albo główkę. Z tego co słyszałem (a możliwe, że za mało słyszałem) to do Dniepra nic nie wsadzi się bez przeróbek.

A czy z tyłu też robisz taki szeroki kapeć? Jak ci się to zmieści, bo już nawet opna o szerokości 4x19 czasem szokuje bokiem o wałek napędowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą oponę wstawioną z tyłu i jest luz,samodzielnie koła nie zaplatałem,ale ze strony zabieraka jest bardziej wysunięta.Jedyne co zawadzało to końcówka przegubu kardana-wystarczyło ją zaokrąglić.Silnik w ramie całkowicie w prawo,no i jeszcze podkładka między zabierakiem a kołem.Jeśli chodzi o przód to samo koło wchodzi,ale jeśli do tego dołożyć bęben hamulca,to obciera o lagę.Przerobiłem bęben przycinając gniazdo do ośki i pogłębiłem miejsce na lagę i też wejdzie,ale miejsca jest mało-po 1 cm od lagi do opony.Myślałem o założeniu opon 110*70*15 ale nie wiem jak to będzie wyglądać,są trochę niskie,ale bez większych przeróbek wszystko by się zmieściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś fotki, chętnie bym zobaczył taki patent. Swego czasu ludzie wsadzali do M72 opony 16 na felgach samochodowych (przerabianych oczywiście) i to w oryginalne zawieszenia, więc pewnie wszystko się da. Takie M72 przypominało trochę Saharę. Myślę jednak, że przy zmianie kapcia to kleli na czym świat stoi. Zawsze lepiej jest, gdy jest więcej miejsca niż za mało, a tam na pewno było na p .... y włos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój pomysł na przerobienie też odnosi się do sahary,albo inaczej-niech wygląda inaczej od zwykłych sovietów,felgi też mam od Syreny,ale wykonane są dosyć dobrze,nie przerabiałem ich,takie kupiłem.Na razie wstawiłem koło do przodu(na drugim mam za szerokiego kapcia),ale jak kupię oponę to wstawię fotki przedniego i tylnego.Ogólnie przesiedziałem dzisiaj cały ranek i dłubałem w przednim deklu,wynik-wyosiowałem koło razem z deklem i przy oponie 130 mam po centymetrze i trochę od lagi do lagi,koło jest wycentrowane i jakoś to wygląda.Teraz czekam na oponę na tył i błotniki od MZ Trophy.Coś z tego wyjdzie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...