Skocz do zawartości

FZS 600 strzela, brak wolnych obrotów


marek89ol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Otóż ostatnio korzystając z pogody postanowiłem wyjechać fazerem na małą wycieczke. Po przejechaniu kilkunastu km zaczołem mocniej wkręcać go na obroty, a gdy schodził z obrotów strzelał w rure. Po chwili na skrzyożwaniu okazało się ze też niema wolnych obrotów i zgasł. Po powrocie do domu za czołem go dokładnie oglądać. Na pierwszych dwóch gażnikach zauwazyłem jak by się pocił paliwem. Natomiast na przewodach prowadzących do filtra znajdowało się kilka kropelek oleju. Może mi ktoś powiedzieć co mogło się stać. Jeżeli chodzi o strzelanie to myśle ze będą gażniki do regulacji, krucce były wymienione w 2013r wraz z filtrem powietrza, świece w 2014 (olej i filtr oleju zawsze na koniec sezonu). Za znacze ze mało jeżdze fazerkiem max 1,5tys km rocznie. Bardzo prosze o pomoc albo o namiary na dobrego mechanika z okolic Olkusza który dobrze zaopiekuje się fazerkiem. Aha zaglądałem do filtra powietrza i znajduje się tam troche paliwa w obudowie filter suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa - jak wyglądają świece? Wymieniane kiedykolwiek? Jaki kolor? I tak, jak Limo radzi - przewody WN, weź psiknij płynem do szyb albo wodą (z psiukacza) na przewody w ciemnym garażu i po odpaleniu obserwuj czy nie widzisz błysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku wporządku. Niemoge się teraz do niego dostać bo taty samochód fazera całkowicie zastawia w garażu. Samochód odmówił posłuszeństwa i nie chce zapalić, a niema czasu rzeby zobaczyć co się stało bo jak nie praca to odwiedziny babci, a jutro dziadka. W piątek sprawdze te kable i świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu kilkunastu km zaczołem ...

Po chwili na skrzyożwaniu okazało się ze też niema wolnych obrotów...

Po powrocie do domu za czołem ....

Na pierwszych dwóch gażnikach zauwazyłem ...

Za znacze ze mało jeżdze ....

filter suchy....

 

 

Niemoge się teraz do niego dostać....

Odmówił posłuszeństwa i nie chce zapalić, a niema czasu rzeby zobaczyć ..

 

Wiem, że to nie lekcja języka polskiego, ale mam gorącą prośbę abyś chociaż raz na jakiś czas rzucił okiem na autokorektę. Maszyna niby mądrzejsza od człowieka nie powinna być ale...

 

Powodzenia z fazkiem.

Edytowane przez alexander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przewody WN tak jak mówiliście i nie za uwarzyłem żadnego przebicia. Odpaliłem silnik i okazało się ze pali na 3 cylindry. Wykręciłem świece przeczyściłem i znów odpaliłem fazera i było okej. Wykręciłem pozostałe świece i 3 były mokre i czarne. Nadal niema wolnych obrotów jak ustawie tak na ok 2 tys to jest ok, a jak zejdzie poniżej 2tys to gaśnie. Nadal nie wiem skąd mógł się wziąć olej na przewodach idących z filtra powietrza i jak naprawić gaźniki zeby się nie pociły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...