Skocz do zawartości

Alternatywa oleju przekladniowego dla APRILIA AF1


arcios12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam powazny problem. Po remoncie silnika itp. brakuje mi oleju przekladniowego do motorka Aprilia AF1 125. Pytalem sie doslownie wszedzie i nigdzie nie moge go dostac. Ostatecznie na zamowienie (kolo tygodnia). Z racji tego ze juz czekam ponad 2 tygodnie juz nie wytrzymuje... Jest piekna pogoda a ja siedze miedzy 4 scianami i nie moge sobie pojezdzic bo brakuje mi oleju. Olej silnikowy mam bo juz kiedys kupilem sobie syntetyk Castrola do 2T. Zas nie myslalem nigdy ze bede na czasie potrzebowac do przekladni. Tak wiec moja prosba do osob ktore siedza w temacie... Czy mozna zastosowac olej przekladniowy od samochodu, a jezeli tak to jaki polecacie do 2T (polsyntetyk czy syntetyk)? Przeszukalem te forum i znalazlem kilka uwag dotyczacych tej sprawy. Lecz nigdy nie byla poruszana sprawa motorkow 2T typu Aprilia AF1. Prosze pomozcie, bo jestem zalamany, ze wydalem prawie wszystkie pieniadze na remont a brakuje mi oleju za kolo 30zl :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nic wiecej nie mam. Piszesz o zwyklym oleju... czy mam to rozumiec ze chodzi ci o olej jaki sie stosuje do silnika? Moze byc syntetyk do 2T? Czy musi byc specjalny do przekladni? A jak bym przyrownal mniej wiecej lepkosc z oleju motocyklowego powiedzmy takiego jak Motul TRANSOIL EXPERT 10W40, albo Castrol MTX Pert Synthetic 1 albo Castrol MTX Full Synthetic. Czy da rade... poradzcie cos :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Olej przekładniowy MOTUL TRANSOIL EXPERT 1litr

Półsyntetyczny olej do skrzyń biegów z mokrym sprzęgłem, przeznaczony do 2-suwowych silników motocyklowych"

nie pisza nic o lepkości ale jeżeli ma zakres 15W40 lub szerszy możesz go spokojnie nalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...