Skocz do zawartości

Zajęcie kredytu na koncie


mongor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do zorientowanych. Czy komornik, US, ZUS, może zająć debet na koncie firmowym? Debet, to , kredyt na firmowym koncie. Chodzi o małą kwotę, ok 500zł, jednak jestem ciekaw, na podstawie jakich przepisów bankowych, bank przekazał kwotę egzekucji z konta dłużnika? Moim zdaniem, to pieniądze banku a nie dłużnika. Jeżeli idę dobrym tropem, a umowa o kredycie obrotowym, nie jest umową konta, to bank zrobił to bezprawnie. Chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak banku , zgodnie z umową o debet nalezą do Ciebie za co płacisz bankowi myto . Wiec można Ci je zablokować :D Jakby nalezały do banku to byś ich nie miał.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, myślę że przekazanie tych pieniędzy było indywidualną decyzją kierownika 9może skonsultował z działem prawnym). Z jednej strony są to pieniądze postawione do dyspozycji klienta, z drugiej strony nie stanowią środków własnych klienta i nie wpływają na wysokość salda na koncie. "Salomonowo" by było, gdyby bank wstrzymał dostępność tych środków klientowi do czasu uregulowania zobowiązania, ale nie przekazał ich komornikowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też jest to co najmniej dziwne. Chyba ktoś przekroczył swoje uprawnienia. No nic, złożę skargę i poczekam jak sytuacja się rozwinie. Tym bardziej, że sprawa ze Zusem, też nie jest jednoznaczna i niezałatwiona. Tzn. ja mam potwierdzenia, oni nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ściągnąć. Komornik będzie wychodził z założenia, że są to środki przeznaczone na działalność gospodarczą, a takie pieniądze może brać. Niestety jest to taka a nie inna interpretacja, a US słynie z tego, że interpretuje tak jak mu wygodnie.

 

Ks, to że ktoś chce kasę nie znaczy, że ta kasa mu się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks, to że ktoś chce kasę nie znaczy, że ta kasa mu się należy.

 

Brzoz3k

 

jestem tego samego zdania. Przynajmniej tak jest w cywilizowanych krajach :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Pytanie do zorientowanych. Czy komornik, US, ZUS, może zająć debet na koncie firmowym? Debet, to , kredyt na firmowym koncie. Chodzi o małą kwotę, ok 500zł, jednak jestem ciekaw, na podstawie jakich przepisów bankowych, bank przekazał kwotę egzekucji z konta dłużnika? Moim zdaniem, to pieniądze banku a nie dłużnika. Jeżeli idę dobrym tropem, a umowa o kredycie obrotowym, nie jest umową konta, to bank zrobił to bezprawnie. Chyba że się mylę?

Komornik może US czy ZUS może zająć debet na koncie firmowym. Tzw. egzekucja administracyjna. Tylko on nie zajmuje Ci "debetu" tylko wolne środki. Jak masz debet uruchomiony na kwotę np 500 zł, to 500 zł to są Twoje wolne środki. Nie są to przepisy bankowe, lecz państwowe. Jest bodajże opisane w kodeksie cywilnym Dobrodzieju. Debet na kwotę 500 zł to są Twoje pieniądze, czemu niby pieniądze banku to mają być? Kredyt obrotowy jeśli chodzi o tą sytuację działa jeśli o to chodzi na tej samej zasadzie. To są Twoje wolne środki i w przypadku jak jest prowadzona egzekucja, bank ma obowiązek przelać kasę komornikowi. Nie ma zmiłuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,że nie. Jak wynika z odpowiedzi, jaka otrzymałem od banku, była to ich zdaniem pomyłka. Teraz czekam na zwrot tej kwoty na konto. Ciekaw jestem tylko, kto go zapłaci. Czy nadgorliwy pracownik czy bank? Jednak tego pewnie się nie dowiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajęcie było. Kasa została przekazana do zus. Mi na konto zwrócono całość, więc nie wiem. Po otrzymaniu pisma z zus że kasa wpłynęła, złożyłem do nich (zus), zażalenie na bezprawne ściągnięcie z konta, kwoty im nienależnej. Bank nic więcej nie odpowiedział. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bank nic nie odpowie.Wysyłając kasę do ZUS,bank wysyła tez pismo informujące ile kasy wysłano czy coś.Wysyła je do ZUS i tez do dłużnika z tego co kojarzę.jeśli ZUS kasę zwrócił co rzadko się zdarza to znaczy ze ZUS zawinił.Bank wysyła kasę,jeśli ZUS jej zarząda na podstawie zaległości na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobik, źle mnie zrozumiałeś. Pismo, że kasa wpłynęła, otrzymałem z ZUS. Natomiast na koncie, po mojej interwencji jakim prawem zajmują kredyt obrotowy, udzielony na podstawie innej umowy niż umowa konta itd. pieniądze się pojawiły s powrotem. Tak jak by bank zapłacił z innej puli. Bez śladu na koncie o jakiejkolwiek operacji. Nie ma śladu przekazania do zus, nie ma śladu że pieniądze ktoś wpłacił. Teraz chyba jasno się wyraziłem. Do tej pory nie otrzymałem z banku żadnej odpowiedzi na moje pismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...