Skocz do zawartości

Gniazdo USB. Ma ktoś?


Rekomendowane odpowiedzi

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździmy motocyklami za nie małe pieniądze a drapiemy sie w dupe za 70 zł...

Kupiem podwójne USB we Wrocku za niecałe 80zł oba sprawne solidne i -póki co- szczelne.

Ulokowałem koło główki , było miejsce, i żadne kabelki nie wiszą do czasu aż podłączę.

Do kiery blisko navi czy telefon podpinam i wsio.

Jedni montują bezpośrednio-zaleta to używanie bez kluczyka np. na postoju, inni po kluczyku oczywiście z bezpiecznikiem.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Buber

 

Ja sie nie upieram czy to jest to samo czy nie, ale w tej ladowarce USB za 6 dolarow z groszami, powieksz zdjecie i zobacz na jakosc wykonania. Skoro ktos opublikowal takie badziewie na glownej stronie reklamujacej produkt to sorry, ale o czyms to swiadczy. Kraj pochodzenia - Singapur. Teraz trudno sie spierac czy ta ladowarka co dalem linka to orginal a ta za 6 dolcow to podrobka, czy odwrotnie. Nie wazne. Wazne natomiast jest to, zeby w jakims skrajnym przypadku nie spalic sobie motocykla wartego iles tam tysiecy przez to ze zalowalo sie iles drobnych na dobrej jakosci ladowarke. Nie wazne czy ta czy tamta, czy z zoltym swiatelkiem czy z niebieskim. Ale by byla dobra i miala mocny amperaz (najlepiej ponad 2 A). I naprawde radze zainwestowac troche kasy w bezpiecznik i dodatkowy wylacznik. Bo nawet po zalozeniu drogiej ladowarki moze sie okazac ona chinska podroba koreanskiej imitacji i narobic naprawde wiele zlego. A tak to spali bezpiecznik od ladowarki i motocykl moze jechac dalej. Dzisiaj trudno znalezc cos dobrej jakosci - no coz, takie niestety czasy.

Edytowane przez gduk13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podwójne gniazdo jakiś czas temu. Pomimo metki robione w Chinach, było bardzo solidne i dobrze zabezpieczone przed wilgocią. Śmigałem w konkretne ulewy i nigdy nie miałem z nim problemów. Niestety zakończyło ono swój żywot, kiedy w czasie gleby kabel wyrwał z niego flaki.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej pasowałyby mi dwa porty USB i już gotowe mocowanie na kierze. Cos w tym stylu: http://www.ebay.com/itm/Waterproof-Motorcycle-Mobile-Phone-GPS-Dual-Socket-Charger-Power-Supply-Port-USB-/111406520157?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item19f058975d&vxp=mtr

 

Myślicie, że mozna brac? Czy szukac instalacji z bezpiecznikiem, itd (samemu nie chce mi sie tego robić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie masz juz bezpiecznik wiec nic nie musisz samemu dorabiac. Podlaczasz do aku i ma byc. Ja, jesli bym zakladal takie cos, wpial bym jeszcze wylacznik w uklad. Ale to takie moje zboczenie :-). Mysle ze ewentualnie moglbys zaryzykowac z tym zestawem. Nie wyglada zle. Ale juz z ladowaniem czegos w czasie deszczu to lipa. Bo Ci sie woda do srodka wleje, do gniazka. Jak pisalem wczesniej ja mam to w kufrze zamocowane. I mi nie napada. Ale jak Ty nie masz kufrow a taka opcja mocowania na kierownicy odpowiada to bierz i kupuj. Zawsze w razie czego mozna bedzie przemocowac gdzie indziej jakby co, bo uchwyt jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, banalne pytanie ale jak to sensownie podłączyć? Minus, czyli czarny, nie ma problemu, po prostu pod minus w aku, natomiast plus jest niezarobiony i nie bardzo wiem, gdzie go podpiąć, wg. instrukcji do electrode wire od power switch. I jeszcze jedno, co z tym plastikiem zakładanym na przewód, trzeba to zapiąć?

post-74679-0-68424400-1420192952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... ja pie**ole, ale wiocha...

Nie dopinałbym tego zatrzasku do przewodu, tylko podlutował do konektorka np. tylnego światła. Tam jest wtyczka niehermetyczna, robota bedzie szybka i prosta. Czarny oczywiscie tez podobnie. Potrzebujesz do tego zakosić swojej kobiecie igłę do szycia z serii tych wiekszych, do wyjecia odpowiednich konektorkow. :wink:

W tym Twoim USB jest pobór max. 1,2 ampera wiec wyda z palcem w nosie... ale jak Ci się te kable nie beda tam mieściły razem z tymi od lamp to podetnij im kilka zył. W USB nie potrzebujesz aż takiego dużego przekroju... nawet z połowa zył sobie poradzi..

 

Ten zatrzask czerwony co masz na fotce, nie dosc, ze Ci naruszy izolacje przewodu zasilajacego to jeszcze może uszkodzic lica przewodów, co z kolei może zmniejszyc jego przekrój.

Wilgoć zas wchodzaca pod izolację spowoduje utlenianie miedzi co z przyszłości bedzie skutkowac mniejszymi lub wiekszymi problemami z pradem... mocno utlenione kable moga się np. łamać, grzać itp.

Generalnie- w dupe se mozna wsadzić te amerykańsko- chińskie patenty z prądowymi akcesoriami które kusza do niszczenia sobie instalacji w motocyklu... :banghead:

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaliśmy takich zatrzasków na przewodach w neonach i nie było reklamacji podobno :), ale ja też bym tego nie zakładał.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...