Skocz do zawartości

Aprilia RST 1000 Futura czy Honda VFR 800 V-TEC ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych kolegów motocyklistów,


Mam dylemat który motocykl wybrać jak w temacie... albo VFR 800 v-tec albo Apka Futura.

Aprilia ma suchą miskę olejową, hydrauliczne sprzęgło, bezawaryjność tego modelu budzi moje wątpliwość. Dostęp do części oraz ich ceny także, pewnie nie każdy mechanik będzie wiedział jak naprawić/serwisować taką apkę. Zastanawia mnie także charakterystyka silnika V2, wyczytałem że poniżej 4 000 tyś. obrotów szarpie, a po wyżej kopie jak szalona, nie lubię aż tak nerwowych maszyn. Chciałbym czasem pojechać w trasę po Polsce czyli musi być w miarę wygodne moto. Apka jest tańsza w zakupie. Mam na oku model z przebiegiem 54 000 km z Holandii.

VFR podoba mi się gang V4 modele powyżej roku 2003 mają poprawiony rozrząd więc nic nie powinno się dziać. Jest też ładna, wygodna, ma miano trwałej, udanej konstrukcji.

Co szanowni koledzy byście wybrali i który z tych motocykli jest lepszy pod różnymi aspektami ?? Jak byście je porównali ? Który do czego lepiej się przyda ?

Z pozdrowieniami,

Hubert icon_smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba sam sobie odpowiedziales ;)

 

W Polsce Aprilia Futura jest egzotycznym modelem, ktory na pewno jest ciekawa maszyna lecz uzywanie jej na codzien, wiazac moze sie z ryzykiem w przypadku np. drobnej awarii podczas sezonu.

Czas oczekiwania na czesc moze byc bardzo dlugi, badz cena czesci moze byc zaporowa a uzywki na rynku brak.

W takim przypadku mozesz miec wyjetych z sezonu kilka tygodni.

 

Z Honda jest jak z Golfem na rynku samochodowym.

Dzieki temu nie bedziesz mial problemow z czesciami w razie awarii, ktorej z pewnoscia prawdopodobienstwo wystapienia jest nizsze niz w Aprilii.

 

Zycze udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z Tych dwoch motocykli wybral bym jeszcze inny motocykl sprinta st 1050. Mialem dwa sezony i bardzo polecam wczesniej mialem tez vfr 800 vtec. Motocykl zdecydowanie lepszy niz vfr. Jedzie lepiej wygodniejszy, mozna poszalec za litrami. Na kole tez daje rade. Malo pali a silnik ciagnie jak diesel od 3 tys obortow na kazdym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...