Skocz do zawartości

Filmy z instruktarzeżem jazdy off road


ziuta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam ten temat, bo widzę iż sporo jest tu osób które często poszukują pierwszego motocykla. Może oprócz pomocy w wyborze warto nakierować młodych adeptów na naukę techniki jazdy motocyklem off road.

Uważam, że najlepiej (oprócz trenera) uczyć się podglądając doświadczonych jeźdźców. Jednak by nowicjusz zrozumiał w czym rzecz potrzebny jest komentarz, wyjaśnienie dlaczego tak trzeba się zachować a nie inaczej, kiedy się odchylić, gdzie przenieść punkt ciężkości, który podnóżek obciążyć, co z gazem a może wysprzęglić itd

Jeśli macie namiary na takie filmy CD lub DVD proszę o wklejanie linków z tytułami lub trailerami, ew. gdzie to można kupić.

Filmy z YTuba też mogą być o ile są wyjaśniane zachowania jeżdżącego ( podglądanie najlepszych bez wyjaśnia początkującym niewiele da bo nie będą wiedzieć na co zwrócić uwagę).

Preferowane są filmy w j. polskim ale pewne i z angielski lub niemieckim dzisiejsza młodzież da sobie radę.

 

Podobny temat już istnieje jednak w tym preferował bym filmy gdzie jest omówiona i pokazana jazda, pokonywanie przeszkód itp.

Ponadto może coś nowego się ukazało, a może to ja nie wiem o nowych produkcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys kursantke ktora przez DWA LATA obserwowala skrzyzowanie jak nastepuje tangencjalny skret pojazdw w prawo i lewo.

 

Potrafisz sobie wyobrazic, ze dwa lata lamamla glowke i nie doszla d tego na jakiej zasadzie sie to odbywa ?

 

Zamierzasz wprowadzic nake jazdy i szkolenie przez Internet ?

 

Opatentuj !

 

P.S.

 

od tego sa szkoly z presonalem, tyle, ze w realu

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj KS... Nie świruj bo popatrzeć na kogoś kto coś umie i do tego fajnie o tym opowie a potem pokaże jeszcze w zwolnionym tempie to nic złego a można się czegoś nauczyć. To że najlepiej mieć instruktora to wiadomo tyle że co się z tym wiąże to też wiadomo.

 

A co do tematu, polecam to:

 

1. Ogólnie filmiki z tym brodatym gościem:

 

Tutaj link do kanału, chyba jest tam wszystko - polecam:

https://www.youtube.com/user/TheOffroadfanatic

 

2.

 

3.

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam rybka bo ja siena czyjejs doopie nie ucze a co wazniejsze konsekwencji nie ponosze.

 

znam kilka osob ktore fajnie jezdza, ale jak przyjdzie do objasnienia to ciezzzzzzzko.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się nie da

każdy ma inne predyspozycje fizyczne i różne blokady w głowie, jedynie trener na żywca

myślimy że świetnie nam idzie w w rzeczywistości jedziemy jak na kobyle

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikowski, 4jku dzięki za filmiki :)

 

Oczywiście że jazda z trenerem najlepsza, jednak nie każdego na nią stać.. nie w każdym mieście jest klub motorowy... Ale nie o to chodzi by przez internet czy filmy DVD zrobić z kogoś mistrza świata i okolic. Bardziej wskazane by było wskazać poprawne wykonanie manewru, co i kiedy naciskamy, jak układamy naszą pozycję na moto... Chodzi o to by nie uczyć się złych nawyków które później trener wyłapie ale o skorygowanie będzie bardzo trudno.

W sumie to wystarczyło by jakiś doświadczony zawodnik/trener skomentował przejazd z dokładną analizą i wyjaśnieniem. Nie każdy to potrafi jak słusznie zauważył ks-rider. No i przede wszystkim na filmie możemy pokazać "taiming", synchronizację, rzecz kluczowa moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się nie da

każdy ma inne predyspozycje fizyczne i różne blokady w głowie, jedynie trener na żywca

myślimy że świetnie nam idzie w w rzeczywistości jedziemy jak na kobyle

 

No tak tylko zależy jaki jest twój cel? Ja chce być dobrym amatorem i to wszystko, jeździć dla funu a nie dla po to żeby z tego żyć, uczyć się nowych rzeczy i być coraz lepszym ale dalej tylko dla siebie. Cieszę się z tego że nad jakimś drzewem potrafię skoczyć, nad czymś przelecieć albo zdobyć jakąś górkę. Nikt mi nie mówił co to preloading i po co się to robi - dowiedziałem się z filmu i zacząłem ćwiczyć. Jak ktoś chce być profesjonalistą to inna bajka. Skoro pojawia się odpowiednia literatura nie wiem dlaczego z takim dystansem podchodzicie do filmików tego typu, gdzie oprócz komentarza otrzymujemy wizualizację zagadnienia wykonaną przez profesjonalistę.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...