Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze 125cc enduro


MARECKI 85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Na wstępie się przywitam, mam na imię Marek 183 cm wzr..... Postanowiłem przesiąść się z 4 kółek na 2. Wykorzystuję możliwość - zmiana przepisów :D

 

Otóż pragnę abyście podeszli do mojego tematu indywidualnie, bo pewnie padną słowa - "są podobne tematy". Możliwe, mnie jednak konretnie interesuje moja sprawa i dlatego też jezeli mam taką mozliwość - zakładam temat.

 

Ale do rzeczy:

 

Mam chęć na wiosnę kupić enduro 125cc max 15 KM. Moto chcę kupić z kilku powodów...

 

Po 1 mam już 30 lat, mam jakieś doświadczenie z 2 kołami lecz jest małe więc postanowiłem kupić moto teraz a nie jak bede miał lat 50.... Szybko się starzejemy - a trzeba się cieszyć z małych rzeczy.

 

Po 2 potrzebuję moto na dojazdy do pracy oraz na wypady np do miasta. Ogólnie mam 2 możliwości trasy - ulice oraz drogi szutrowe i leśno - polne. Osobiście wolałbym jeździć po tych leśnych.

 

Po 3 chcę mieć troszkę frajdy z jazdy a 4 koła to nie 2.

 

 

Więc zacząłem przeglądac ogłoszenia.... Wpadło mi w oko kilka motocykli.... lecz który z nich będzie "najlepszy"?.

Chodzi o małą awaryjność oraz taniość w ekspoatacji. Nastawiam się na silnik 125cc, max 15 KM 4T.

 

Oto one:

 

Yamaha XT

Derbi Senda

Honda XR

Kreidler

 

W grę nie wchodzi opona - kostka i cena jaką mogę przeznaczyć na moto to max 7.000

 

Do tego dochodzi kask, gogle, zbroja, rękawiczki i nakolanniki. Myslę, że to na początek wystarczy.

Kwota jaką musiałbym przeznaczyć na ubiór to około 900 zl więc wliczam to w cenę moto.

 

Proszę o jakieś rady.

 

Pozdrawiam :D

Edytowane przez MARECKI 85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 zł łącznie za kask, gogle, zbroję, rękawiczki i nakolanniki... to już na prawdę trzeba polecieć po taniości. Albo używkach.

Nie, koszt zbroi to 300 zł, za rekawice i gogle 200, nakolanniki 100 a kask - no może z 500 faktycznie.

Weź pod uwagę, że nie zamierzam wyczynowo jeździć tylko rekreacyjnie. A zabezpieczenie - myślę że lepsze takie niż żadne.

 

 

 

 

DT bije całą resztę pod względem mocy -odblokowana oczywiście :)

XR to niezniszczalna maszyna,ale trochę muł

 

 

a XT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DT bije całą resztę pod względem mocy -odblokowana oczywiście :)

XR to niezniszczalna maszyna,ale trochę muł

 

fuck, coś nie tak ze mną, nie zauważyłem tego DT, oczywiście będzie najmocniejsze, ale chyba przy okazji droższe w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęć wszystkie trzy motocykle wyglądają ok, podjedź i obejrzyj.

Myślę, że taki ubiór powinien wystarczyć, jeśli chcesz mieć coś lepszego w tej samej cenie a używki ci nie przeszkadzają to poszukaj bo można czasem coś fajnego wyrwać w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...