Skocz do zawartości

Chwalę się:-) Przesiadka z FZ6N na FZ1N


bartek_fz6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po 3 sezonach na FZ6n (pierwsze moto) przesiadam się na "LYTRA".

 

Mocy mi wystarczyło w 600, w sumie kupiłem bo nowszy, ładniejszy, ma ABS i teoretycznie jest w dobrym stanie. Także teraz mam dwa motongi bo FZ6 choć w bardzo dobrym stanie, ciągle w użyciu to nie budzi zainteresowania pomimo aktywnego ogłaszania się w popularnych serwisach. Może trzeba cofnąć z 35 tys. na 20 tys. i dostosować go na Polski rynek :-)

 

Nowa miłość, FZ1N rocznik 2012 :)

 

Niestety wydech a raczej czajnik marki electrolux w standardzie, z wyposażenia dodatkowego trafił się tylko licznik biegów PZR Racing. Po zakupie zdązyłem jedynie odjąć tą obrzydliwą fabryczną kitę nazywaną fabrycznym mocowaniem tablicy i wczoraj na świeżo zamontowałem Tail Tidy od R&G. Tuningu raczej nie będzie, w zimę dojdzie Mivv Suono, szkoda mi 1800 zł no ale cóż, do tego gmole Givi i na wiosnę będzie gotowy.

 

 

Zdjęcia:

 

 

post-57861-0-89219700-1413100921_thumb.jpg

post-57861-0-12422700-1413100956_thumb.jpg

post-57861-0-47326800-1413100975_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w nim fajne, drag bar na riserach w standardzie, stonowany wygląd, nie świeci jednowahaczowym systemem z tyłu, kratownicą czy złotymi lagami. Moźe bluźnię ale nie przypada mi do gustu design nowych hornetów, cb1000, z1000, dużego "diuka" itd. To producenci przewidują trendy i pewnie mają rację, ale te maszyny coraz bardziej upodabniają się do Sportów, futurystyczne ksenonowe lampy, coraz więcej owiewek,osłonek, zadupki w górę itd.

 

No ale ja z wiekiem coraz bardziej dojrzewam do maszyn typu nowa cb1100 więc nie powinienem się wypowiadać :-) Póki co zamiast cb1100 wziąłem fz1, różnice są w nich spore, głównie takie, że FZ1 może być spokojnym towarzyszem ale pow. 8 tys. potrafi dać zastrzyk adrenaliny, gdy masz 160 km/h, mijasz już trzeciego TIR'a , z naprzeciwka jedzie czwarty a wysepka jest 300m od CIebie, to jest motocykl, który chcesz w takiej chwili mieć pod sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pow. 8 tys. potrafi dać zastrzyk adrenaliny, gdy masz 160 km/h, mijasz już trzeciego TIR'a , z naprzeciwka jedzie czwarty a wysepka jest 300m od CIebie, to jest motocykl, który chcesz w takiej chwili mieć pod sobą.

 

i wszystko jasne :buttrock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używek wydechu... czasami można trafić coś fajnego... Mivv Suono godny polecenia (miałem takowy w FZ8) aczkolwiek jest bardzo głośny nawet z Db-killerem, który jest dość ciężko demontowalny (pierścien segera).

Gratulacje sprzętu i szerokości :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gratuluję zakupu.

Osobiście się przymierzam i powoli zaczynam szukakać choć w nieco niższym roczniku.

Również szukałbym coś w używkach bo ostatnio nawet akrap był za 800zico.

 

Jeśli chcesz coś fajnego wrzucić to wydaje mi się, że migacze warto zamienić na coś delikatnijeszego bo te troszku old fashioned są.

 

Dawaj znać jak coś powalczysz. Chętnie wysłucham opini użytkownika bo niełatwo o jakieś nowe na forum o tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić używkę Ixila w idealnym stanie za 700 z przesyłką, w Wigilię zamontowałem i super sprawa. Co do migaczy, jakoś nie uznaję eksperymentów w kwestii widoczności moich manewrów, moim zdaniem nic nie zastąpi tradycyjnej dużej żarówki, żadne nawet drogie markowe ledy, strzałki, listwy smd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić używkę Ixila w idealnym stanie za 700 z przesyłką, w Wigilię zamontowałem i super sprawa. Co do migaczy, jakoś nie uznaję eksperymentów w kwestii widoczności moich manewrów, moim zdaniem nic nie zastąpi tradycyjnej dużej żarówki, żadne nawet drogie markowe ledy, strzałki, listwy smd itd.

Ja założyłem jakiś czas temu Barracuda mini viper czy jakoś tak i są bardzo widoczne. W środku siedzi żarówka.

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić używkę Ixila w idealnym stanie za 700 z przesyłką, w Wigilię zamontowałem i super sprawa. Co do migaczy, jakoś nie uznaję eksperymentów w kwestii widoczności moich manewrów, moim zdaniem nic nie zastąpi tradycyjnej dużej żarówki, żadne nawet drogie markowe ledy, strzałki, listwy smd itd.

Rozmiar migacza nie ma szczególnego znaczenia w kwestii widoczności kolego. Skupmy się na mocy i ew. barwie światła oraz umiejscowieniu samego migacza. Jak założysz migacze od jelcza to pomimo rozmiaru uwierz mi, że gwarancji widoczności twoich manewrów mieć nie będziesz;]

Dobre migacze ledowe będą i świetnie sygnalizować twój manewr i wyglądać odpowiednio do maszyny za kilkanaście K.

No chyba, że kupujesz moto za kupę kasy, a potem drapiesz się w głowę za 100 zico to rozumiem;]

 

Nadal czekam na relację posiadacza. Czego nie dołożysz i tak jest bardzo miło;)

Edytowane przez alexander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipr te mini vipery nawet mi podpasowały i pewnie pasują na fabryczne otwory, alexander napewno są, tylko jak to sprawdzić :-) kupię migacze a 250 zł, będzie lipa ale po montażu ją są moje :-) do tej pory nie miałem okazji zaobserwować markowych rozwiązań, tylko strzałki z ebaya lub allegro za 40 zł komplet i to nigdy z rezystorem tylko szybko-mrugająca epilepsja :-)

 

 

Opinia użytkownika, narazie niewiele przejechałem więc dopiero na wiosnę mogę napisać opinię użytkownika, napewno jest mniej "przyjazny" niż analogiczny fz6n, dwójka nie jest już biegiem "bezpiecznym" i trzeba uważać jak się odkręca bo nawet bez szarpnięcia rollgazem koło idzie w niebo. Ogólnie motocykl dla kogoś kto świadomie wybierze charakter japońskiego R4, które nie jest już w modzie bo każdy jara się Nm nawet jak za bardzo nie wie co one dają i oznaczają :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno są, tylko jak to sprawdzić :-)

 

Jest takie medium zwane wyszukiwarką. Można tam wpisać hasło typu "opinie o...". Pomaga gwarantuje;)

Można popytać na forum bo masa ludzi wymienia fabrykę. Można poprosić o filmiku i opinie. Naprawdę można się dowiedzieć. Oczywiście trzeba wykonać pewien wysiłek, ale warto:)

Kupując wydech też możesz popatrzeć i przede wszystkim posłuchać u kogoś innego ( i innym motorze przeważnie), a nie da się ukryć, że koszta zdecydowanie większe;]

\

Także proszę nie marudzić, że się nie da :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipr te mini vipery nawet mi podpasowały i pewnie pasują na fabryczne otwory, alexander napewno są, tylko jak to sprawdzić :-) kupię migacze a 250 zł, będzie lipa ale po montażu ją są moje :-) do tej pory nie miałem okazji zaobserwować markowych rozwiązań, tylko strzałki z ebaya lub allegro za 40 zł komplet i to nigdy z rezystorem tylko szybko-mrugająca epilepsja

 

Odnośnie mini viperów, to gwarantuję Ci że mocno świecą. Wg mnie mocniej niż fabryczne. Mocowanie to chyba M10, ale na pewno jest podane gdzieś na stronie producenta.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...