Skocz do zawartości

Gilera rx125 strzela z tłumika i nie wkręca się w obroty.


Gilera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z moją Gilerą problem jest w tym że po odpaleniu silnika prawie ciągle strzela z tłumika i nie wkręca się w obroty . Silnik jest po generalnym remoncie no ale mechanik nie zbyt się postarał woziłem motocykl kilka krotnie do niego ale on tylko brał kase a nic nie naprawił więc piszę tutaj . Dodam ze Gilera jest z zaworem APTS i czasem trzeba pomagać palcem żeby się otworzył , no i gdy przepustnicę otworzy się prawie do max to motocykl gaśnie . Myślę ze to gaźnik no ale próbowałem już go ustawiać i nic nie pomogło o i jeszcze to świeca jest nowa , filtr powietrza był normalny ale teraz założyłem stożkowy , króciec gaźnika jest nowy ale o parę cm dłuższy ale nie wiele czy to ma jakiś wielki wpływ na to . No to chyba już wszystko PROSZĘ O POMOC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gaznik kiedy czysciłeś ostatno?

 

I czy pomieczy gaznikiem a filtrem nie ma jakiegos miejsca gdzie by mogło dostawac sie "lewe" powietrze?

Przed chwilą skączyłem czyścić gaźnik no ale nie był on zbytnio zanieczyszczony po złożeniu jest nadal to samo co wcześniej , a i pomiędzy gaźnikiem a filtrem powietrza też nigdzie nie łapie lewego powietrza wszystko jest szczelnie założone i skręcone . Dzisiaj jak rozkręcałem gaźnik to zauważyłem że filtr powietrza jest cały w benzynie . Gdy odpaliłem Gilere bez filtra powietrza to gaźnik pluł benzyną

 

 

 

A gaznik kiedy czysciłeś ostatno?

 

I czy pomieczy gaznikiem a filtrem nie ma jakiegos miejsca gdzie by mogło dostawac sie "lewe" powietrze?

 

a może masz naderwany klin pod kołem magnesowym lub "mechanik" zapomniał o nim ?

a da się to jakoś sprawdzić bez ściągania koła magnesowego ?

Edytowane przez Gilera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy wogole zasysa cokolwiek do wnetrza silnika, bo z tego co piszesz to paliwo zamiast zasysac to wyrzuca :).

Sprawdziłem i nie zasysa powietrza tylko wywiewa powietrze i paliwo z gaźnika

Edytowane przez Gilera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstaw człowieku ten motocykl na całą zimę i poczytaj w necie o mechanice motocyklowej, poszukaj książek na ten temat i poucz się a na wiosnę może będziesz mógł to naprawić a nie zepsuć dokładniej niż ten Twój "mechanik"

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...