Skocz do zawartości

honda cr 125 cylinder


adamooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie kupiłem honde cr 125 która leżała około 15 lat rozebrałem cylinder i jest zatarty chciałem wbić tuleję ale pojawił się problem ktoś już to rozbierał i głowicę od cylindra jakimś szpikulcem rozdzielał i są dwie rysy na cylindrze pod uszczelką pod głowicą .Moje pytanie jest czy jak wbije nową tuleje dam nowy tłok nie będzie goniło wody ?? do cylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmierzyć odległość tłoka od głowicy za pomocą cyny lub modeliny. Minimalna odległość tłoka od głowicy dla pojemności 125cc wynosi 0,7-0,9 mm. Tyle, że trzeba jeszcze dobrać odpowiedni stopień sprężenia dla paliwa na którym będziesz jeździł. Czyli przy tak małej odległości komorę spalania będzie trzeba odpowiednio powiększyć. Jeżeli za bardzo splanujesz cylinder będzie trzeba go trochę podnieść uszczelką. Zmieni się trochę charakterystyka silnika ale będzie to chodziło. Zabierz się do czytania lepiej:

http://mototune14.blogspot.com/2011/02/two-stroke-tuning.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmierzyć odległość tłoka od głowicy za pomocą cyny lub modeliny. Minimalna odległość tłoka od głowicy dla pojemności 125cc wynosi 0,7-0,9 mm. Tyle, że trzeba jeszcze dobrać odpowiedni stopień sprężenia dla paliwa na którym będziesz jeździł. Czyli przy tak małej odległości komorę spalania będzie trzeba odpowiednio powiększyć. Jeżeli za bardzo splanujesz cylinder będzie trzeba go trochę podnieść uszczelką. Zmieni się trochę charakterystyka silnika ale będzie to chodziło. Zabierz się do czytania lepiej:

http://mototune14.blogspot.com/2011/02/two-stroke-tuning.html

Dobra lektura :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok teraz powstał inny problem http://allegro.pl/tuleja-cylindrowa-honda-cr-125-2002-tulejowanie-i4591903010.html

czy taka tuleja by pasowała bo to jest z roku 2002 a mój jest napewno starszy bo z niemiec został przywieziony i leży 15 lat to może być z roku około 88 93 pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdanie zmienione :D byłem dziś w sklepie i dowiedziałem się że cylinder jest jakiś tuningowy który kosztuję 1800zł więc dokupie do niego tłok nad wymiar doddam cylinder do szlifu i będzie git

]

tylko ile mają go splantować żeby 2 uszczelki wsadzić

 

a tak wogule to trzeba je będzie wsadic pod cylinder czy głowice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego jak głębokie są rysy i jaka będzie odległość tłoka od głowicy po planowaniu. Nie wiem jak chcesz zrobić aby dwie uszczelki pod głowicą trzymały kompresję. Być może będziesz musiał tylko powiększyć komorę spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...