Skocz do zawartości

Zarejestrowanie motocykla pod kategorię A2/ blokada na A2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę z innej beczki, czym może grozić jazda motocyklem na A2 ze zdjętą blokadą, czy ubezpieczyciel w razie wypadku może odmówić pokrycia kosztów wypadku?

Ubezpieczenie obowiązuje bo poszkodowany musi otrzymać pieniądze za szkodę jednak pojawi się regres z ubezpieczalni czyli będziesz musiał oddać wszystko co do złotówki. Jednak ubezpieczalnie nie zwracają się z regresem od razu bo maja świetny procent z takich jeleni i czekają sobie z roczek albo więcej.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Na wstępie od razu zaznaczę, że wiem, że temat był już wałkowany miliony razy, natomiast każdy pisze/mówi zupełnie co innego.

Obdzwoniłem chyba wszystkie serwisy w mojej okolicy, które się tym zajmują i ceny wahają się między 900 a 1200 zł. W serwisach mówią, że w trakcie robienia takiej blokady robiona jest dokumentacja zdjęciowa i zakładane są plomby i na dodatek do tego wymagany jest jeszcze rzeczoznawca. Z drugiej strony na internecie wyczytałem, że to wcale nie musi być takie drogie, a jedyne za co musimy zapłacić, to hamownia, bo ogarnięcie samej blokady nie jest jakoś przesadnie skomplikowane.

 

Motocykl to Suzuki SV650 z 2001, czyli jest jeszcze na gaźnikach. Nie mam zamiaru ściągać blokady zaraz po zarejestrowaniu sprzętu, także te plomby i rzeczoznawca mi nie przeszkadzają, natomiast chciałem zminimalizować koszty takiej operacji. Motocykl zakupiłem wczoraj, a na rejestracje mam 30 dni i nie uśmiecha mi się go rejestrować teraz na A, a potem przechodzić znowu przechodzić przez to samo. Na dodatek każdy serwis motocyklowy, który zajmuje się blokowaniem i jest wyposażony w hamownie ma kolejki do końca maja :o.

 

Czyli reasumując pytanie do Was: Czy rzeczoznawca jest potrzebny w tym całym procesie? Czy jeżeli taką blokadę zrobi mi że tak to nazwę "zwykły" mechanik(wystawi mi na to stosowny dokument) a nie jakiś profesjonalny serwis to czy będę wstanie otrzymać dokument o zmianie mocy na hamowni?

 

Będę ogromnie wdzięczny za jakieś podpowiedzi w wskazówki. Z góry dzięki wielkie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...