Skocz do zawartości

Jak się mocuje kufer centralny ?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Przy okazji, faktycznie są różne pojemności kufrów, widziałem nawet takie, gdzie wchodzą 2 kaski, jaką pojemność trzeba brać pod uwagę żeby wszedł kask ?

 

Od siebie mogę polecić kufer centralny Shad SH-45. Kufer wraz z płytą montażową (nowy) to koszt 360zł. Solidnie wykonany, wchodzą 2 kaski integralne w rozmiarze L i XL. Co do używanych kufrów - wg mnie sprzedających ostro pogrzało bo czasami sprzedają używane kufry drożej niż nowe. Do tego stan kufrów jest opłakany, często brak kluczyków czy połamane zatrzaski. Jak szukałem kufra dla siebie to niektórzy sprzedawali używane SH-45 po ponad 400zł (a nowy w cenie 360zł).

 

Na chwilę obecną nastukałem już ~4000km z tym kufrem, solidnie się trzyma, nic nie pęka i nie trzeszczy. Zdarzało mi się lecieć z nim 160km/h i zniósł to bez problemu. Raz nawet jechałem w wielką ulewę, do środka nie dostało się nic wody.

 

Nie kupuj chińskich wynalazków za 100zł bo to są kufry tragiczne jakościowo. Oglądałem na żywo kufer Awina oraz K-Max i w porównaniu do Shada to przepaść jakościowa. Chińczyki takie jakby z przetopionych butelek, niektórzy pisali o przypadkach, że przy większej prędkości widzieli w lusterku latający kufer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup 9-setki S w pełnej zabudowie, czyli coś takiego:

http://motovoyager.net/wp-content/uploads/2012/11/Objuczony-motocykl-może-byc-niestabilny.JPG

Najlepiej bierz ten sam egzemplarz, w moich rękach od paru sezonów ;).

 

Kufer założony jako centralny to tak naprawdę boczny Kappa 40-litrowy (tak już kupiłem), a mimo tego mogę zmieścić dwa kaski "normalnej" wielkości. Mam problem tylko ze szczękowym Scorpionem, bo nie mieści się "na stojąco", a jak go położę na boku, to drugi integralny kask się nie mieści (przez kształt dolnej części kasku szczękowego). Dwa integralne wchodzą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...