Skocz do zawartości

Śruby trzymające tarczobębny BMW e36 1.8is


Dexster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wymieniałem ostatnio przewód hamulcowy z tyłu(bo pękł), a że ręcznego nie ma to zakupiłem sprężyny i szczęki by dokonać wymiany(auto nie moje, dziewczyny). Ściągnałem koło no i oczywiście śruba(imbus) trzymające tarcze na piaście objechana. Jedyny sposób to myślę, przyspawać klucz i odkręcić, ale pytanie jaki rozmiar ma ten gwint tam? Chcę od razu zakupić nowe by wkręcić - niektórzy mi radzili "nie wkręcaj, bedzie się trzymać na piaście" no ale to troche druciarstwo. Na allegro ciężko znależć, tzn. nic nie znalazłem, a używki na szrocie to też druciarstwo. Spytam jeszcze jutro w sklepie czy dostane, ale wątpie(a ASO BMW nie ma u mnie). Podajcie rozmiar proszę, to może coś znajde w Castoramie :D

Edytowane przez Dexster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punktak i młoteczek

po kilku uderzeniach powinna palcami się wykręcić

ta śruba tylko ustala pozycję bębna na otworach nic więcej, dokręca się palcami do pierwszego oporu, reszte załatwiają śruby trzymające felgę

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdzie, gdyby była lekko dokręcona to jakiś baran by jej całej nie objechał, próbowałem tak jak mówiłeś. Nie ma za co złapać, kaptur śruby jest równo z bębnem, do tego pewnie nie odkręcana X lat, więc tymbardziej punktakiem nie chciała zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do śruby wbija się inny klucz np torx lub wieloklinowy o większej średnicy.Po paru uderzeniach młotkiem puści na pewno.Śruby takiej w Castoramie nie kupisz jest dość nietypowa,ale możesz coś podobnego dobrać byle nie wystawała ponad tarczę.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...