Skocz do zawartości

Problem z rozebraniem lagi - Honda CBR600F F3


emzeta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CZEŚĆ, mam taki problem z rozebraniem lagi że śruba imbusowa od spodu lagi obraca się w kółko ale nie wykreca się. Nic nie daje zblokowanie tłoczyska od środka , imbus nadal się kręci ale nie wykreca. (lagi z regulacja napięcia wstępnego, ale bez reg. Tłumienia)

 

Jedna laga rozkrecona bez problemu, a z druga jest kłopot, napierw imbus odkrecil się delikatnie a później nastąpił delikatny opór i krecenie bez efektu, próbowałem pnełmatem ale bez efektu, imbus kręci się jak głupi ale nie wykreca, tloczysko nadal siedzi w ladze ale jest trochę luźne czyli wynika że śruba się troche wykrecila.

 

Co najgorsze to gdy chce wkrecic imbusa z powrotem to nie idzie, można w każda stronę kręcić bez efektu.

 

Jakieś propozycje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym że wiertlo też będzie go obracać.

Z tego co widzę w tloczysku które udało mi się wyciągnąć to problem tkwi w tym że element w który wkreca się imbus obraca się w tloczysku bo jest osobna częścią zablokowana tylko segerem aby się nie wysunela z tloczyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj dobrze benzyna ekstrakcyjna golen w srodku, tak zeby nie bylo tam oleju. Brak oleju zwiekszy tarcie. Nastepnie wyciagajc lage z goleni zwiekszysz napiecie pomiedzy elemwntami co zwiekszy tarcie, moze tak uda Ci sie wykrecic/rozwiercic. Najlepiej w 2 osoby, bo naprawde trzeba sie napocic z napinaniem tloka.

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...