Skocz do zawartości

shoei nxr - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Czy ktoś użytkuje i mógłby mi opisać wrażenia z użytkowania kasku NXR.

Zastanawiam się jeszcze nad HJC RPHA i nie wiem czy warto dołożyć do SHOEI.

 

Do tej pory jeździłem w RAID II i jestem z niego zadowolony, ale już czasy świetności ma za sobą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hey,

wiem że odgrzewam kotlet :) ale co tam będzie dla potomnych. ;) Ogólnie też nie mam większego porównania bo jeździłem wcześniej w kasku otwartym i integralnym ze średniej półki. Ale w porównaniu do tych co jeździłem do tej pory to shoei nxr jest niebo a ziemia w upalne dni nawet jest w nim chłodno powietrze przelatuje fajnie przed twarzą... super uczucie. ;) Zdarzyło mi się że muszka przez wentylację do środka wleciała. :P A w temperaturze 17c trzeba zamknąć wloty bo jest za zimno... ;) A Przy większych prędkościach jest On bardzo wygodny (nie miota głową). :D Jak chcesz wyczyścić kask to możesz w kilka sekund zdjąć szybkę i czyści się go całkiem ok po miesiącu wciąż zastanawiam się jak jadę czy aby na pewno mam zamkniętą szybkę.. :P Ogólnie jest ok minusem jest to że paruje się przy ok 16*17C i trzeba otworzyć wentylację lub trochę szybkę albo założyć pinlocka ale wiadomo w jakim tego nie trzeba zrobić..

 

Tańsze malowania szybko się też rysują już kilka ich niestety złapałem a mam go dopiero miesiąc...

 

Ogólnie w zestawie dostajesz: Kartę gwarancyjną 5 lat, pinlock, nosek i podbródek (czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mierzyłem ostatnio w sklepie NXR'a. W porównaniu do mojego wiekowego XR-1000 bajka (oczywiście XR-1000 to rewelacyjny kask, z którego jestem bardzo zadowolony). Wydaje się DUŻO lżejszy niż jest. Skorupa jest naprawdę niewielka. Kask wykonany bardzo solidnie. Jeden mankament, jak zresztą wszystkich chyba shoei, mianowicie jak jest nowy to przy zakładaniu chce urwać uszy :) Proponuję się tym nie zrażać do z czasem się ułoży do głowy i będzie leżał idealnie. Nie mogą jedynie uwierać "twarde" elementy styroporu. Jeśli tak się dzieje to albo zły rozmiar, albo kształt głowy taki na którym ten kask nigdy nie będzie dobrze leżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...