Skocz do zawartości

Mondeo mk4, 2007-2014


Nico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2.0l lub 2.2l to bliźniacze silniki do francuskich HDI, to duże auto nawet bardzo duże. Oba silniki maja FAP w 2.2l sprawia on trochę większy problem diagnoza tego silnika tylko u ludzi którzy francuzy znają na wylot. Oba silniki pozbawione są "wad konstrukcyjnych". Generalnie kup 2.0l 145 koni ale w benzynie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no

benzyna fajnie jeździ i mniej wachlowania

mnie jedynie szlag trafiał przy wymianie żarówek , trzeba całą lampę wyjąć.....

w mk3 to było idealnie zrobione, 2 zawleczki i cała lampa się wysuwa

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jeżdżę z takimi pierdołami do serwisu, uważam że jak jestem w stanie coś zrobić samemu to to robię, ale znam dużo ludzi co nawet śrubokręta w ręce nie umieją trzymać. Mój Tata raz chciał wymienić u siostry w C3, ale po jakimś czasie zwątpił i powiedział, że nie będzie się pier..lił i podjechał do mechanika.

A mój Tata jest zajebisty pod względem technicznym (mechanika, elektronika, komputery, prawie w każdej dziedzinie) bo go to interesuje, ale nie chciało mu się babrać z taką pierdołą, a tym bardziej za parę groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę 2.0 dieslem. Kupiony w serwisie w 2007, pierwsze modele które trafiły na rynek polski. I ogólnie polecam. Jak na ten silnik to fajnie się zbiera, trochę za miękkie zawieszenie, raz w miesiącu tankuję 60-65 litrów i na tym robię ok 1000 km w cyklu mieszanym przy czym na trasie raczej go nie oszczędzam. Obecnie ma ponad 130 tyś i nic szczególnego się nie dzieje. Ostatnio padł czujnik filtra cząsteczek stałych, koszt 635 zł. I jak do tej pory to chyba najdroższa awaria. Znajomy kupował w tym samym czasie ten sam model i silnik i przy 160 tyś padło koło dwumasowe teraz pewnie ma już ponad 200 tyś i również nic się nie dzieje. W tych pierwszych modelach często pojawiał się komunikat o wymianie oleju ale poprawili to aktualizacją softu (Converse+) więc dobrze byłoby podpiąć pod kompa przed kupnem i zobaczyć jaki jest soft jest to o tyle ważne gdyż którąś aktualizacją (nie wiem czy właśnie nie pierwszą) poprawili oczyszczanie filtra cząsteczek stałych. A sam filtr oryginał to koszt 4k są już zamienniki po 1,3k. Po tym padniętym czujniku jestem na bieżąco :) Te filtry również czyszczą, wypalają i Ci u których robiłem czujnik twierdzą że 9 na 10 jeździ dalej i nic się nie dzieje. A ten jeden zazwyczaj do niczego sie nie nadawał i potrzebna była wymiana.

Warto też sprawdzić przednią szybę czy nie ma odprysków. Jest to drugi z koleji Ford (wcześniej Focus) w rodzinie i drugi z podgrzewaną szybą. Nie wiem czy one są jakieś słabsze ale w poprzednim szyba była wymieniana dwukrotnie a mondeo ma już dwa odpryski. Kilka samochodów się przewinęło (chociażby przez ręce mojego ojca) ale dopiero w Fordzie spotkaliśmy się z czymś takim jak odprysk na szybie. Jak się nie mylę to mk4 miało przednią szybę podgrzewaną w standardzie i warto też zwrócić na to uwagę czy ta szyba rzeczywiście jest podgrzewana, można dostrzec zatopione spiralki w szybie. Na forach można znaleźć wpisy że przycisk do ogrzewania jest ale spiralek na szybie brak. Czyli prawdopodobnie ktoś zaoszczędził na szybie.

Co do lamp to jak koledzy wspomieli żeby zmienić żarówkę trzeba wyjmować lampę. Osobiście zmieniałem dwa razy i szczerze to chociaż trwa to 15 minut to wolę dać te 30 zł podjechać do serwisu i przy okazji sprawdzić ustawienie świateł. Za drugim razem właśnie jak zmieniałem to okazałą się że coś tam źle zrobiłem i światło świeciło gdzieś gdzie nie powinno :)

Się rozpisałęm ;) Powodzenia w zakupie.

Ogólnie polecam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...