Skocz do zawartości

Honda Magna 1100 przerywa przy nominalnych obrotach.


beasdazel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!!

 

Panowie (... i Panie:*) niestety pomysły już mi się skończyły na rozwiązanie mojego problemu z Madzią.

 

Motocykl świeżo po remoncie - wszystko zrobione z niezwykłą dbałością i dokładnością z serwisówką w dłoni... na pewno wszyscy znacie historię awaryjności tego sprzętu więc wiecie, że jest to konieczne. Ale do rzeczy.

 

Madzia pięknie odpala trzyma obroty, na jałowym bardzo ładnie się zbiera i schodzi. Problem się pojawia podczas jazdy... a mianowicie po przekroczeniu 4rpm motocykl zachowuje się jakby dostawał odcina. Po zmianie biegu na wyższy ok... ale tylko do 4rmp itd... czyli na luzie się wkręca a problem jest przy obciążeniu... ;/

 

i co może być tego przyczyną... hmmm? żeby nie było wątpliwości, oto co zrobiłem:

 

- regulacja zaworów,

- czyszczenie gaźników,

- zmiana świec na irydowe,

- sprawdzenie modułów zapłonowych,

- pomiar rezystancji na cewkach przewodach i impulsatorach,

- sprawdzona pompa paliwa i cały układ paliwowy - czysty,

 

Jeśli macie jakieś pomysły co mogę jeszcze robić albo co zrobiłem źle to proszę o odpowiedź... sezon w pełni... sami rozumiecie.

 

Dzięki!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to kłania się regulacja gaźnika.

Mi to wygląda na zbyt niski poziom paliwa w gaźnikach.

MOżliwe że coś źle złożyłeś i przytarło tłoczki w gaźnikach,pęknięta mębrana,zła regulacja po czyszczeniu,ect.

Edytowane przez proxma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

wydaje się, że problem rozwiązany...;), zabrałem się do wyciągania gaźników zaczynając od filtra powietrza... i coś mnie tknęło żeby się przejechać bez niego... no i RAKIETA!!!!!! bez filtra zapierdziela jak zła. Czyli najprawdopodobniej zabity jest filtr (pomimo, że wygląda jak nowy), a muszę się przyznać ze nie kupowałem nowego. Dzisiaj zmówiłem w Inter Cars filtr K&N (ostatni w centrali;)) i jutro odbieram... zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie filtr, podnieś iglice i "dodaj" paliwa na mieszance.

 

Jednak to filtr... kupiłem i motorek przestał się dławić, dostawał za mało powietrza.

 

Dzięki za sugestie :flesje:

 

Temat zamknięty! POZDRO

Edytowane przez beasdazel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...