Skocz do zawartości

Yamaha xt 600 - ustawienie tłoka w GMP


malkohlm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę dziś ustawić luzy zaworowe i mam takie pytanko. Jak ustawić wał żeby tłok był w GMP. bez zdejmowania pokrywy koła zamachowego? Może pyanie banalne, ale no cóż :) z resztą nie ma problemu ;)

 

Yamaha xt 600 3tb 1992r. z elektrycznym starterem bez kopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręcić świecę i sprawdzać połozenie tłoka na lusterko albo tak żeby nie przeszkadzac zaworom to jakimś bolcem wyczuć GMP .

Pozatym w pokrywie chyba jest plastikowa nakrętka do kręcenia magnetem ze znacznikiem ,albo mi sie modele pomyliły ..

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Dałem radę. Luzy miałem ustawione 1400km temu. Na ssących są w normie, lewy wydechowy również a prawy 0,11 lub 0,12 (0,12-0,17) nie wiem dlaczego.. a było w prządku :/ bardzo niewygodny dostęp żeby odkręcić i wyregulować, w piatek przyłatwię klucz to zrobie to. Kurczę nie mam nikogo ogarniętego w okolicy żeby wsiadł, przejechał się i wysłuchał co dzwoni.. Mam nadzieję że to zawór klepie.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XT-ku wielokrotnie widywałem wyrobiony wałek w głowicy (tzn - wyrobione siodła w głowicy , wałek trochę też ) i to było takie metaliczne nieco głuche pukanie z głowicy . Tylko nawet z wałkiem latającym jak pejs po pustym sklepie moto dalej śmigało .

Na tę przypadłośc jedynym lekarstwem jest wymiana głowicy na sprawną i kompletną z wałkiem .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...