Skocz do zawartości

Zerwane gwinty w plastikowych "ściskach" przy kierownicy


Qadrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może jakiś patent na zerwane gwinty w plastikowych ściskach od przełączników na kierownicy? Motocykl już taki kupiłem, śruby trzymają bardzo słabo bo w plastiku gwint jest uszkodzony - przez to trochę obracają mi się przełączniki przy kierownicy, najbardziej uciążliwe jest to przy włączaniu i wyłączaniu ssania.

Jest na to jakiś sposób, czy muszę się rozglądać za używanymi przełącznikami? Jak na razie próbowałem z owinięciem śrub teflonem (nie pomogło) oraz chciałem dać śruby dłuższe o ok. 0,5cm ale tam jest wszystko dobrze wyliczone i te śruby przebiły by obudowę na wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiększył otwory dokładnie oczyścił zalał żywicą następnie wywiercił otwory i nagwintował, można też użyć poxipolu ale gwint będzie trochę słabszy.

Jeżeli cię zainteresuje ta metoda to pamiętaj żeby otwory były chropowate aby żywica czy inny klej miały przyczepność.

 

Kolega wyżej mnie uprzedził :)

Edytowane przez zdzisiek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to wtedy by paskudnie wyglądało, gdyby obok przełączników świateł wystawała główka śruby :) Zamówiłem gwintowniki i narzynki, po niedzieli będę zalewał otwory, wiercił i gwintował. Tylko pozostaje pytanie, co lepsze: poxipol czy żywica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że żywica jest lepsza jest twardsza najlepiej epoksydowa, ale ona kosztuje więcej od poliestrowej.

Narzynki do tego zabiegu nie będą Ci potrzebne.

 

 

http://allegro.pl/zywica-epoksydowa-epidian-53-utwardzacz-z-1-100g-i4273466971.html

 

To jest jedna z tańszych żywic epoksydowych, nigdy jej nie używałem ale na forum modelarskim bardzo sobie ją chwalą.

 

Poxipol też jest na bazie żywicy i też będzie dobrze trzymał, jest minimalnie słabszy.

Edytowane przez zdzisiek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qadrat jak chcesz mogę Ci wysłać trochę żywicy epoksydowej, utwardzacza, i do tego włókna węglowego na naprawę gwintu.

 

Nie ma takiej potrzeby, mam u siebie w mieście sklep modelarski i myślę, że bez problemu żywicę z utwardzaczem tam będą mieć. Zamówiłem sobie gwintowniki wraz z narzynkami bo w zestawie cenowo wyszły korzystnie i może kiedyś się narzynki przydadzą :) I jeszcze zapytam o to włókno węglowe - w którym momencie przy naprawie gwintu go użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włókno węglowe jest drogim materiałem, jeżeli masz kupować tylko na tą robótkę to zakup włókno szklane np. rowing szklany, tniesz go jaj najdrobniej i po wymieszaniu żywicy z utwardzaczem dodajesz pocięty rowing szklany. Ta operacja zagęści ci żywicę i gwint będzie mocniejszy. Rowing pocięty dodawaj małymi partiami aby nie przesadzić i im drobniej potniesz tym lepiej. Wszystko dokładnie wymieszaj aby żywica przesączyła ścinki i można wypełniać ubytki.

 

Parę słów na temat gwintowania naprawianego miejsca. Zależy jakie gwintowniki zamówiłeś maszynowe czy ręczne. Różnica taka że gwintownik maszynowy jest tylko jeden na rozmiar a ręcznych są trzy na rozmiar. Jeżeli zamówiłeś maszynowe to nie mamy o czym rozmawiać, ale jak zamówiłeś ręczne to już można zaszaleć. W gwintownikach ręcznych masz tak jak wspomniałem 3 gwintowniki na rozmiar, pierwszy wstępny, drugi nacinający gwint, a trzeci wykańczający. Przegwintuj pierwszym i drugim trzeciego nie używaj i spróbuj wkręcić śrubkę gwint będzie ciaśniejszy (będzie lepiej trzymał i trochę samohamowny). No chyba że nie będzie się dało wkręcić to użyj trzeciego, ale powinno się wkręcić z lekkim oporem. I jeszcze mała uwaga do gwintowania używaj wazeliny technicznej czy jakiegoś smaru, gwint dzięki temu będzie ładnie nacięty a nie poszarpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...