Skocz do zawartości

Czy warto kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić Aprilie RX 160 rocznik 95 do wymiany jest tłok i linka licznika, cena ok 5000zł. Jest nowe sprzęgło i zębatki.

Gościo mówił że wymieniał tłok w tamtym sezonie, czy te tłoki polini tak szybko się zużywają? Wiecie może jakie przebiegi wytrzymują? Nie mówcie tylko że to zależy od stylu jazdy, bo takim moto się spokojnie nie jeździ. Czy warto to kupić? Jutro jade na oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te tłoki polini tak szybko się zużywają?

 

Tam jest nikasyl i wytrzymują cały sezon bez wymiany. Ale w tych silnikach najsłabszym ogniwem jest korbowód który nie wytrzymuje zwiększonej mocy i o niego też spytaj kiedy był wymienieniany. Jeżeli cylinder jest w dobrym stanie czyli nie ma żadnych rys i reeszta tez jest dobra - zawieszenie i reszta silnika to warto by brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówili koledzy :!: Jedź zobaczyć stan cylindra, bo jeśli będzie uszkodzona gładź to to juz nie będzie taka okazja :? W Aprili RX 125 (160) normale jest też cieknące przednie zawieszenie (uszczelniacze bardzo krótko wytrzymują) :|

 

PS: Nie zapomnij o standartowej procedórze: sprawdzenie szczelności amortyzatorów (regeneracaj tylniego amorka w sanchezie to wydatek ok. 500zl), papiery, sprawność układu hamulcowego i elektrycznego itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nikasyl to wydatek 700-1000zł + tłok. Przede wszystkim sprawdz tez czy motocykl jest prosty.

I jescze raz przymominam o korbowodziektóry jest przystosowany do mocy 125 a po załozeniu cylindra 160 jego żywaotnosc bardzo sie skraca. A to wydatek około 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cylindry polinii nakładany jest spiek ceramiczny (nikasyl), który ma za zadanie zmniejszyć współczynnik tarcia :!: Jeśli zostanie on uszkodzony to trzeba nałożyć nową warstwe, ale to drogi wydatek (700-1000zl) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty a co by bylo jakby ona byla zatarta???cylindrow polinii nie da rady dac do szlifu??nowy tlok to by chyba dobral????co w takim wypadku sie robi, nowy cylinder??

 

Tam na 99% jest nikasyl a w takim cylindrze sie szlifów nie robi tylko zmienia tłoki. Przy zatarym cylindrze pozostaje tylko połozenie nowego nikasylu. A ze był zatary to cena około 1000zł. Lub kupno nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto jeździ, ale już tak nie ciągnie, gościo powiedział że jeszcze może trochę spuścić z ceny. Ogólnie stan taki nawet...

Dobrze mówisz Pucek, amortyzatory ciekły, ale gościo kupił nowe uszczelniacze i jeszcze nie założył, więc je dorzuca.

No i pojechałem po tą RX a kupiłem w końcu RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem znaleźć dobrego endurka rocznik 98-2001, a szukałem już długooooo.... myślałem o RX lub WRE.

Koniec wakacji się zbliża a chciałem jeszcze czymś pojeździć. Trudno będzie mi się przyzwyczaić, ciężko odnaleźć te podnuszki z tyłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...