Skocz do zawartości

Zabieranie prawa jazdy za rażące naruszenie kodeksu drogowego


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby było tak jak w UK lub w Niemczech to Polsce potrzeba 20 lat.

Wtedy problem sam się rozwiąże. Złomów na drogach.

 

Nie koniecznie 20 lat. Wystarczy wprowadzic podobny system co w UK i bedzie cacy ...

9 punktow rocznie, 3 za kazde przewinienie i zabieraja prawko ...

Sila woli czlowiek bedzie jezdzil przepisowo. Dodatkowo jak dostaniesz mandat a nie masz ochoty go zaplacic to mozna Ci kase sciagnac z konta ...

I inaczej rozwiazac sprawe rejestracji, ubezpieczenia pojazdow. Wiecie pewnie ze w uk blachy przypisane sa do pojazdu i sprzedajac go ciagle sa te same ?

Policjant wystarczy ze zeskanuje numery i dokladnie wie czy pojzad ma ubezpieczenie, przeglad i czy kieriowce ma dokumenty uprawnaijace go do jazdy. jak nie to .... kogut, na bok i pozamiatane. Prosty system i cholernie skuteczny.

 

Juz nie mowiac o zlomach na ulicy .....

Temat rzeka ale wprowadzenie tych rzeczy w POlsce szybko by wyprostowalo wiele spraw.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o 20 latach miałem na myśli te złomy z pieczątkami w dowodach, o których pisałeś wcześniej.

To, że skopiujemy rozwiązania z UK nie oznacza od razu, że problem zostanie rozwiązany.

Żeby polskie ulice wyglądały jak angielskie, to Polacy muszą zarabiać jak Anglicy.

Dobrze wiesz ile paliwa można kupić za godzinę pracy w UK, albo jakie jest oprocentowanie kredytów na nowe auta.

Utrzymanie auta średniej klasy- nawet kupionego w kredycie- nie jest dużym obciążeniem dla Anglika czy nawet Polaka w Anglii.

Tego w Polsce szybko nie wyprostujesz i nic nie zmieni fakt, że każde auto będzie miało własne tablice.

A tych tablic i tak nie będzie w Polsce szybko, bo byłaby to strata pieniędzy dla budżetu miasta czy gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie dlaczego w Kanadzie polscy mistrzowie kierownicy natychmiast traca ochote do udowadniania ze sa najszybsi na ulicy ?

Moze chodzi o ubezpieczenie ktorego koszt rosnie geometrycznie w stosunku do posiadanych mandatow i nie spada przez 3 lata ???

A moze o ontaryjski przepis o konfiskacie samochodu za przekroczenie szybkosci o 50 km/h ?

Cos na pewno mozna by zrobic zeby idioci pokazani na filmie z Wwy nie byli zagrozeniem dla ogolu.

"Twoja wolnosc konczy sie tam gdzie zaczyna sie moja" i warto to zapamietac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Kanadzie Adamie, w niemcowie również jakoś dziwnie nagle wszyscy jadą 50 na 50 i nikt nie lamentuje.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 8 punktow ktore moga sie wykasowac po dopiero 3 tatach w zaleznosci od przewinienia ( niektore po roku, niektore po dwoch latach )

 

W Sobote spotkalem jednego z moich najzdolniejszxch kursantow, poinformowal mnie gdzie pracuje ( gdzie ja pracuje ). Zapytalem skad wie, odpowiedzial, ze musial zrobic kurs redukujacy punkty. Zajelo mu to niecale 2 lata aby nagromadzic 18 ( wtedy jeszcze bylo 18. )

 

Aaaaa, zeby nie bylo w 1995 milicjanci chcieli mi zabrac Auto za 118 na 70 km/h :icon_mrgreen:

 

Za to ze patrzylem przy innej okazki na ktoregos troche krzywo chcieli mnie do paki wsadzic :icon_mrgreen:

 

Niema to jak urban legend

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wy w ogole mozecie byc tak glupi zeby popierac policyjne zachcianki zwiekszenia restrykcji na podstawie popisow jednego goscia, ktory nawiasem mowiac jezdzi tak odkad tylko pamietam.

bedzie to samo jak w stanach po "walce z terrorem", zrobia wam kilka wrzutek z popisami na ulicy i odbiora lub ogranicza prawa, a wszyscy bedziecie weseli ze to w trosce o bezpieczenstwo.

cwaniactwo policji do zatrzymywania prawka skonczy sie, kiedy kazdy ktoremu sad prawko oddal obligatoryjnie bedzie pozywal skarb panstwa reprezentowany przez wlasciwego komendanta o odszkodowanie i zadoscuczynienie. wystarczy popatrzec jak niskie sa statystyki skutecznosci policji przed sadem.

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej jednej sprawie się zgadzam z mrbravo. Jeżeli policja zatrzymała 1200 praw jazdy a sąd uznał za zasadne odebranie uprawnień 140 kierowcą, to po której stronie tutaj jest bezprawie?

Nie rozumiem jaki związek ma rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego do wyrządzenia krzywdy bliźniemu.

Ludziom zabiera się prawa jady prewencyjnie za jadę pod wpływem, za uzbieranie punków karnych, a terach również wg. subiektywnej oceny policjanta.

Co roku jest 35 tyś wypadków na drogach i jakoś odnoszę takie dziwne wrażenie, że większość sprawców tych wypadków nie straciło praw jazdy.

 

W sprawie Roberta N. żałosne jest to, co robi policja i media. Mówi się o zabraniu prawa jazdy, grzywnie 5 tyś zł a nawet więzieniu do 3 lat. Tak prewencyjnie, bo przecież nikogo nie zabił, nikogo nie potrącił, nawet nie wyrządził szkody w mieniu. Proces poszlakowy w celu ujawnienia wykroczeń drogowych. Super na równi z gangsterem co handluje ludźmi, zabija i napada na kantory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. BRAWO MA PO CZESCI RACJE

 

tyle, ze niestety przeolbrzymia.

 

W Szwajcari w zeszlam roku wszedl przepis, ze za przekroczenie 50 km/h w zabudowanym mozna zalwpac sie na do czterech lat pudla. Aby bylo smiesznie sami Szwajcarzy zglosili taki wniwosek ktory przeszedl w prawo.

 

Wiec wydaje mi sie, ze jednak to jest w imie bezpieczenstwa a nie tylko sciagniecia kasy co co niektorzy probuja nam tu wmowic.

 

Jak zwykle najba4dziej krzycza ci "niewinni" he, he

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na 3 miesięczny urlop za przekroczenie o 37km/h i to nie w mieście a na nie zdjetym po robotach ograniczeniu do 40 poza zabudowamym.

Sprawa trafiła do sądu ale już 2tydz. minoł a terminu jeszcze nie ma. I teraz powiem tak, pewnie sąd zasądzi odszkodowanie, ale kumpla trzeba wozić bo niestety nie stać go na zatrudnienie kierowcy. Zastanawiam się tylko czy przy takiej ruchliwości sądu sprawa zdąży się odbyć zanim prawko wróci do niego z urzędu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

panowie.. nie podawajcie przykładów skrajnej głupoty ...

Nikt nie jest przeciwnikiem poprawy bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie pijanych kierowców czy ewidentnych szaleńców za kierownicą...

tylko jak zawsze jest małe ale...

kto ma decydować czy przekroczenie prędkości np. o 40km/h jest już ewidentnym piractwem czy nie....czy przekroczenie podwójnej ciągłej jest już piractwem czy nie... czy wyprzedzanie na zakazie lub na trzeciego gdzie masz mnóstwo miejsca jest piractwem czy nie????

to ma być policjant na drodze??? to ma być jego uznaniowa decyzja??

czy jest ktoś taki na forum kto jest w stanie napisać ze nie popełnił żadnego z podanych przeze mnie przykładów wykroczenia???

nie podawajcie przykładów Niemiec, USA czy innego kraju... byłem/ jestem/ jeżdżę w Niemczech... byłem , jeździłem w USA i dokładnie wiem jak tam jest... prawdę mówiąc nie zmieniłem swojego stylu jazdy z Polski, jeżdżę dokładnie tak samo czy autem czy motocyklem... mam wielu znajomych którzy jeżdżą tak samo w PL jak w w D .. nie o to w tym wszystkim chodzi.

Jak szwajcarzy lubią mieć nad sobą bat to niech go mają... kij im o w oko..może ichniejsze sądy są bardziej rychliwie jak nasze...

Gdzie się odwołasz jeden z drugim jak ci na drodze zabiorą prawko za jeden z powyższych przykładów??? Co zrobisz jak będziesz musiał za kilka dni jechać do pracy a tu prawka brak??? kto stanie w Twojej obronie gdy pozwolimy im rozpętać kłamliwa kampanie stop piractwu i zabierać prawa jazdy za "głupoty"??

ogarnijcie się trochę... niektórzy zapomnieli jak to wół cielęciem był... to już przestaje być śmieszne i zabawne a staje się lekkim totalitaryzmem w wykonaniu władzy, której się wydaje ,ze może wszystko.

 

Jak zwykle najba4dziej krzycza ci "niewinni" he, he

KS .. od tej twojej "świętoszkowatości" to aż mi rzygać chce

 

pozdrawiam

nezka

Edytowane przez nezka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu znajomemu zabrano prawo jazdy za "rażące naruszenie przepisów" a było to konkretnie nie zatrzymanie się na lewym pasie w momencie gdy na prawym inny kierowca zatrzymywał pojazd przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych którzy byli jeszcze na chodniku. Chłopak 26 lat, pracował jako kierowca na dorobku w firmie z meblami. W tej sytuacji obecnie kompletuje papiery żeby wyjechać z kraju za pracą. W ten sposób to my Polski nie zbudujemy. Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz powinien zbierac wszelkie koszty faktury i inne zeby wystapic z roszczeniem do policji, bo cos takiego powinno sie skonczyc mandatem. skad inad ze dwa dni temu w wawie byl wlasnie wypadek, ze kierowca volvo tez sie nie zatrzymal i przejechal na pasach malego chlopczyka, takze zlotego srodka nigdy sie nie znajdzie....

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu znajomemu zabrano prawo jazdy za nie zatrzymanie się na lewym pasie w momencie gdy na prawym inny kierowca zatrzymywał pojazd przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych którzy byli jeszcze na chodniku.

 

Nie paranoja a prawidlowe podejscie ...

Pojazd na prawym pasie sie zatrzymal wiec ten na lewym tez powinien ....

A piesi stali na chodniku i chcili wejsc na przejscie .... Spoko sytuacja.

 

Witam.

kto ma decydować czy przekroczenie prędkości np. o 40km/h jest już ewidentnym piractwem czy nie....czy przekroczenie podwójnej ciągłej jest już piractwem czy nie... czy wyprzedzanie na zakazie lub na trzeciego gdzie masz mnóstwo miejsca jest piractwem czy nie????

 

Idac dalej ... nie o 40 to 0 60, prawda ?

Co tam podwojna ciagła, wyprzedzamy, ta linia nic nie znaczy ..

Jak na trzeciego sie dało to i ... na czwartego pewnie tez ...

I tak mozna długo i w nieskonczanasc naginac przepisy .....

 

I nie wierze ze za granica jezdzisz tak samo jak w Polsce, sorry.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu znajomemu zabrano prawo jazdy za "rażące naruszenie przepisów" a było to konkretnie nie zatrzymanie się na lewym pasie w momencie gdy na prawym inny kierowca zatrzymywał pojazd przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych którzy byli jeszcze na chodniku.

 

 

I prawidlowo, u nas by tez mu prawko zabrali.

I dodatkowa kara finansowa - podniesienie, lub strata ubezpieczenia.

To jedno z najpowazniejszych wykroczen - pieszy na pasach jest swiety.

Tak ze gdziekolwiek wyjedzie to bedzie musial dosc diametralnie zmienic przyzwyczajenia :).

 

Nezka - w Stanach jezdziles tak jak w Polsce ?

Czyli 140 -160 na ograniczeniach do 50 czy 55 mil ?

Uwierzyl bym gdybym sam po Stanach nie jezdzil :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA to wogole bajka, za moich czasow za 15 mil wiecej bylo pudlo.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...