Skocz do zawartości

Dziwny hałas - tyrkotanie Yamaha Thundercat


Michel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam mały problem w kocie, a dokładnie to dziwny hałas wydobywający się z lewej strony silnika.
Zawory były 200 km +/- robione. Ten hałas (takie tyrkotanie) pojawił się jak podkręciłem moto na 12-13 tyś obrotów.
Teraz nawet go słychać od 2500 tyś obrotów.
Moto było u mechanika, sprawdził zawory, mostek trzymający wałek, świece i dalej to samo.
Olej był czysty.
Przyczyna nie znaleziona.
Video:
dokładnie słychać 0:09 i 0:16

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym tez slychac juz przy niskich obrotach (2500 tys).

Co do kolektorow to nie dawno wymienialem szpilki a zostawilem stare uszczelki. Sporobuje je zmienic i zobacze. Aczkolwiek przed tym zabiegiem ten dzwiek juz mu dolegal. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem, zaraz po glebie jak poodkrecaly mi sie kolektory, brzmial tak jakby gdzies uciekalo powietrze. Zaloz nowe uszczelki i dokrec je rowno i z wyczuciem.

 

Niestety to nie jest to.

 

Dźwięk dobiega z okolicy zaworów, nie dołu silnika. Tak jak kamerowane to stamtąd.

Jakieś rady ?

Może jest jakiś dobry spec z południa kto by znał się na rzeczy ? Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat.

W moim CBXie 550 przy dodawaniu gazu tak od ok. 5 tys. obrotów słychać wyraźnie pod bakiem takie trrrrrrrrr..... drrrrrrrrrrrr. Puszczam gaz i cisza, lekkie dodanie i trrrrrrrrrr. (jakby do wiatraczka wkładać patyk). Zawory regulowałem a rozrząd jest napięty jak Arnold na Mr Olimpia. Na postoju ten terkot jest mniej wyraźny, a w czasie jazdy bardziej. Wyraźnie słychać hałas z góry. Zużyte wałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety to nie jest to.

 

Dźwięk dobiega z okolicy zaworów, nie dołu silnika. Tak jak kamerowane to stamtąd.

Jakieś rady ?

Może jest jakiś dobry spec z południa kto by znał się na rzeczy ? Pozdro!

 

jak długo słyszysz już takie dźwięki ?

 

spuszczałeś olej z silnika?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk słyszę już od 10 km (więcej nie robię bo mam obawy).

Stało się to w tracie przy kręceniu chwilowym w okolicach 12 tyś.

 

Olej spuszczał mechanik i nie zobaczył nic niepokojącego.

 

Olej ma z 4500 km przejechane więc zaraz będzie jego wymiana na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moto było u drugiego mechanika. Wymienił łańcuch rozrządu, sprawdził zawory (wymienił 4 płytki) ale dalej jest ten dźwięk, teraz na każdych obrotach go słychać.

Mówi że po czymś ociera i pasuje silnik ściągnąć by stwierdzić. Ale nowy łańcuch by ocierał ? Chyba że problem to napinacz ?

Może to prowadnice zaworowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...