Skocz do zawartości

nowy łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

hm, nowy łańcuch do nowych zębatek :?:

że się trochę naciągnie to coś tam słyszałem, ale mam wrażenie, że się nierówno naciąga.

postawiłem na centralce i jest pewna różnica. to, że się naciągają nierówno to wiem ale od razu od nowości :eek2:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to aftermarket to sprawdz tylna zebatke czy jest napewno centrycznie przykrecona, czesto robione sa one w taki sposob ze nie maja mozliwosci centrowania na piascie kola i wtedy krzywo sa przykrecane.

Sprawdz - ja zostalem kilka razy nieprzyjemnie zaskoczony.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w VFR zebatka jest spasowana wewnetrzną częścią, tzn nie śróby ją centrują.

ale oczywiście sprawdzę, ustawię koło tak aby łańcuch był najbardziej naciągnięty i wtedy popuszczę śróby mocujące zębatkę do kołnierza. porobocie zabieram się do tego.

Dzięki i NARA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dokladnie sprawdzic co sie dzieje, motocykl tak podeprzec zeby tylne kolo bylo w gorze, zastosowac jakis staly punkt, np z drucianego wieszala na ubrania mocowany do ramy, tak zeby sprawdzic bicie zebatki na boki i gora / dol i wowczas zabrac sie do regulacji.

Oczywisci powinno sie zastosowac czujnik zegarowy, ale nie sadze ze go masz.

Jednoczesnie obserwuj dokladnie lancuch, czy wszystkie ogniwa sa w porzadku i np nie nastepuja zatarcia na samych rolkach.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawiłem na centralce, zaznaczyłem na zębatce w którym miejscu jest najbardziej napięty, obróciłem o 360 stopni zębatkę i nie był już tak naciągnięty - czyli żle wycentrowana żebatka odpada , oczywiście nie posiłkowałem się żadny przyrządem oprócz miarki,

teraz zrobię dowrotnie - czyli zaznaczę jakoś te miejsca na łańcuchu,

np na dolnej części w połowie łańcucha zapodam PK :mrgreen: , obrócę tak aby ten punkt znalazł sie na środku górnej części, obserwując zębatkę, czy przypadkiem nie obróciła się o 360, może w ten domowy sposób coś wymodzę

narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja pierwszą jazdę na nowym zestawie napędowym zmuszony byłem odbyć w deszczu. :) Mam nadzieję, że nie wpłynie to znacząco na jego przyszłą eksploatację, chociaż zapewne lepiej by było, gdyby łańcuch z zębatkami dociarał się przy ładnej pogodzie.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sklepie gdzie kupiłem poprzedni łańcuch ChMWD zgłośiłem reklamacje na wyrób - i co uwzględnili, zaproponowali tej samej firmy nowy, ale odmówiłem, więc zaproponowali DiD'a - dopłaciłem różnicę i mam wreszcie porządny łańcuch :mrgreen:

A w jakim to sklepie to już w innym dziale.

naRka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...