Skocz do zawartości

Siwy olej w skrzyni 2T Honda HM 50 | 2009


K-MeelPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Z racji tego, że miałem problemy z wrzuceniem pierwszego biegu, oraz jałowego postanowiłem wymienić olej w skrzyni. Wylałem ten stary, ale on nie za bardzo mi się podoba... :biggrin: Otóż jest gęsty i siwy. Płukałem skrzynie 2 razy innym olejem i zalałem ją ELF'em 10W40 przekładniowym. Co może być przyczyną siwego oleju? Taki chyba nie powinien być? MOTO CHŁODZONE CIECZĄ

Edytowane przez K-MeelPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie noo... :( moto z 2009 i już sie sypie :C i to nie jakiś chinol



Dodam, że były problemy przed wymianą oleju z wrzucaniem biegów, otóż zapaliłem moto, (skrzynia 6 biegowa) wrzuciłem pierwszy bieg (w dół) no i chcę ruszyć a tak jakby on był na dwójce.. i piłuje piłuje . dobra ruszył. i 3 bieg, 4,5,6 no i redukcja w dół, wrzuciłem jedynke. wcześniej po zapaleniu to na pewno nie była 1 ponieważ za szybko jechałem i moto nie miało siły zbytnio ruszyć.. po prostu to czułem. po wymianie oleju zapalam moto, jedynka i normalnie puszczam sprzegło powoli i jade! Jedynka jest :happy: Ale! Żeby nie było tak fajnie, 1,2,3 bieg i z trójki na dwójke wbił sie i chce na jedynke.. i sie nie da, bo tak jakby no zmieniam bieg na niższy ale on nie załapuje.. i może za 5 razem uderzenia nogą w dół jest jedynka :blink: sry że sie rozpisałem aż tak.. mam nadzieje że ktoś to przeczyta i coś poradzi :D z góry dzieki :cool:



problemem może być wybierak czy co? czy skrzynia do dupy ? ja juz nie nie wiem... a żeby silnik rozgrzebac to aż tak odważny nie jestem :D poprostu nie znam sie za bardzo

Edytowane przez K-MeelPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...