Skocz do zawartości

Jak "wyciszyć" wydech - kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założyłem do mojego moto wydech Samsona 2w2, w wydechu zamontowane mam wyciszacze/baflle , ale pomimo tego i tak strasznie ryczy. Wpadłem na pomysł aby kupić mate do wydechu np. taką: https://www.moto-akcesoria.pl/matawata-wygluszajaca-do-tlumikow,p,21820 wyciągnąć baflle i owinąć je nią. Moje pytanko czy takie rozwiązanie coś da czy tyko wydam stówkę i nadal będzie tak jak było?

Poniżej zdjęcia wytłumiaczy/baflli w moim wydechu

 

post-4979-0-71106600-1398240275_thumb.jpg

post-4979-0-54813500-1398240286_thumb.jpg

 

 

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po filmie wydaje się , że to powinno zadziałać - kupię tę matę wygłuszającą i się zobaczy.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Przyznam że też będę na etapie wyciszenia moto, dlatego że moja córka 3latnia od tego sezonu może za ok. 1,5 mc zacznie ze mną śmigać.

Na razie przerobiłem mocowania do sakw, czekam na bagażnik- z HD do szybkiego demontażu oraz zakupiłem fotelik do dziecka.

https://www.google.com/search?q=fotelik+do+dziecka+na+motocykl&rls=%7Bmoz:distributionID%7D:%7Bmoz:locale%7D:%7Bmoz:official%7D&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Pc1YU5ijB4XGPMuKgegO&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1429&bih=983&dpr=0.9#facrc=_&imgdii=_&imgrc=5pMEe4Qg82SUrM%253A%3B-MTmB5JSnNwRTM%3Bhttp%253A%252F%252Fgermotpolska.pl%252Fwp-content%252Fuploads%252F2012%252F05%252F14000099.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fgermotpolska.pl%252Fdino-fotelik-dzieciecy%252F%3B1306%3B1011

Jak wszystko skompletuję to muszę wykonać u tapicera podkładkę pod bagażnik i ten fotelik.

Wszystko będzie ładnie i szybko demontowane.

No i do wydechów kupie db kiler z V&H.

Będzie mi brakować grzmotu ale cóż, życie to kompromis :biggrin: .

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mam założone bd kilery , ale nadal jest głośno dlatego myslę jeszcze o matach.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem temat przy Roadstarze. Efekt - przytlumiony wydech i polowa koni zdechlo. Pech chcial, ze zalozylem to przed mala wycieczka do czech. Klnalem na czym swiat stoi cala droge. Zauwaz, ze DB Killer nadal fajnie spaliny przepuszcza - jak wetkniesz tam mate to niestety ale masz efekt jak bys wydech butem przytkal. Ja odradzam ale kazdy ma swoje zdanie. :) Acha - poza tym taka mata sie tez nagrzewa, a ze przylega ona cala powierzchnia na ogol nie tylko do db-killera ale tez do rury wydechowej wiec istnieje powazne ryzyko odbarwien w tym miejscu.

P.S.

Gdybym mial DB Killera do moich rinehartow to bym tez pewnie sprawdzil jaki efekt ale mate nigdy w zyciu.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować zadzwonić do Kalińskiego ,wiem że robi wydechy i różne wyciszacze.Może więc coś dorobić pasującego do wydechu.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają proste wydechy i dokupic DB Killer nie problem a co jak kto ma taki wydech?

 

Czy do tego typu też są DB Killery?

Potrzebuję je tylko do rejestracji w UK więc muszą byc ciche jak stockowe H-D

Przerabiał kto ten problem?

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają proste wydechy i dokupic DB Killer nie problem a co jak kto ma taki wydech?

Czy do tego typu też są DB Killery?

Potrzebuję je tylko do rejestracji w UK więc muszą byc ciche jak stockowe H-D

Przerabiał kto ten problem?

15iaper.jpg

skoro tylko na czas przegladu to nie lepiej napchac jakichs szmat na te kilka minut ?? :biggrin:

Edytowane przez LanyHD

25tkdq8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam bd kilery, a myślę nad dodatkowym wyciszeniem. Pomimo rad V-powera zaryzykuje to 100zł dla dobra nauki i zobaczę czy tez będą problemy z mocą po zawiązaniu na kilerach szmat.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :)

Znalazłem takie:

http://allegro.pl/db-killer-wygluszenia-wyciszacze-fi-53-i4123585872.html

Ale czy ktoś rozpoznaje te moje wydechy co to za firma?

Nie ma na nich żadnego napisu czy czegokolwiek co by je zdradzało.

Cobry to chyba nie są bo mają inne zakończenia plus idą inaczej od pierwszego cylindra.

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :)

Znalazłem takie:

http://allegro.pl/db-killer-wygluszenia-wyciszacze-fi-53-i4123585872.html

Ale czy ktoś rozpoznaje te moje wydechy co to za firma?

Nie ma na nich żadnego napisu czy czegokolwiek co by je zdradzało.

Cobry to chyba nie są bo mają inne zakończenia plus idą inaczej od pierwszego cylindra.

V&H big radius

25tkdq8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowałem do V&H dbKillery od Kalińskiego - były od razu z matami. Jakoś szczególnie nie zauważyłem spadku mocy, ale może dlatego, że raptem z tydzień latałem bez baffli i od razu zainwestowałem bo bez nich grzmot był przeolbrzymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...