Skocz do zawartości

Pierwsza biegówka, enduro 125 do 2.5k


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam 18 lat i szukam czegoś do lasu i na asfalt poniewaz robie a2 niestety tylko 125 bo moto będzie za pieniądze rodziców a przynajmniej za część, budzet dość mały bo tylko 2500, i teraz co mi doradzicie, bo myślałem o mtx 125 ale o nim ciezko sie cokolwiek dowiedzieć odnośnie mocy spalania i awaryjnośći i mnie troche odstrasza ich wiek bo ponad 20 lat to sporo, przy dr 125 troche mało mocy moze być choć wcześniej jeździłem aeroxe w fullsporcie wiec to dr zabardzo niebędzie mi odskakiwać i to mnie martwi, a w przypadku dt i kmx to znowu słyszałem historie ze potrafia spalić przy normalnej jeździe bez katowania powyzej 6 litrów i za te 2.5k to chyba niedorwe uczciwej sztuki. coś mozecie polecić lub są jakieś inne propozycje?

 

ps. moto było by uzywane na oponach enduro ( zadnej kostki) większość jazdy po asfalcie, ale chce tez polatac po lasach i troche poskakać bo niedaleko mam pusty poligon, moto niezobaczy błota ani toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dt nieudało mi sie znaleźc nic na chodzie z papierami za te pieniądze jedynie taki bliźnik dt ale czy on : http://allegro.pl/sachs-zx-125-yamaha-dt-125-tanio-okazja-szybko-i4139369767.html byłby lepszy np od tego? : http://otomoto.pl/honda-mtx-125-M3979006.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba moto fajne z tym że

 

ten sachs zx to w zasadzie kopia DT , wygląda trochę sponiewierany, kiedyś za 2 z hakiem szło kupić z papierem ale być może poszły w cenie...........tłok cylinder pasuje od dt 125 więc części są.....

 

natomiast mtx 125 to zajebisty motocykl bardzo oszczędny , trwały ,słabszy od sachsa/dt ale z jedną wadą -jest już bardzo kiepski dostęp do części do nich , a ASO ceny bierze z kosmosu czyniąc jakąkolwiek naprawę nieopłacalną.....owszem tłoki są coprawda chińskie ale np wał ?? zapomnij chyba że ASO.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z częściami do mtx niemiał bym problemu, bo gość który to sprzedaje zapewnia dostęp do używanych części ze szwajcari w rozsądnych cenach, i wątpie zeby padł mi wał bo planuj naprawde dbać o ten motocykl i niekatować bezsensownie, pozatym jest wiele firm które oferują regeneracje wielu częśc wiec jakos bym dał rade a pozatym to stara japońska produkcja, kolega ma honde lead nh50 skuter z 87 rok i sam przekręcił licznik 6 razy a licznik do 10k i orginalny cylinder ma ( tłok tez byłby orginalny ale zmarł w wyniku tuningu :D) a z tymi dt, kmx i sachs to sie boje ze za te pieniądze nietrafie fajnej sztuki jak w ogóle trafie cos na chodzie a pozatym honda oszczędniesza :D i chyba na nią padnie mój wybór :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź też pod uwagę że mtx 125 jest najsłabszy z klasy 125 2T dual sport , te bez zaworu wydechowego ATAC to chyba nawet 20KM nie miały, i był odczuwalnie słabszy od np dt 125 czy sachsa ..........akurat ta z linku ma ATAC....

 

ale fakt moto cholernie trwałe , i proste , ze spalaniem to słyszałem że przy spokojnym lataniu to nieraz się w 3.5/100 mieści szczerze to aż mi się wierzyć nie chce :D

 

dzwoniłeś do gościa -przygotowana do rejestracji to rozumiem jest tak że pozostaje tylko rejestrować , przegląd zerowy i wszelkie tłumaczenia VAty zrobione ?? oni mają w ofercie co chwila jakiegoś mtxa , za przyzwoitą cenę zauważyłem....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekontaktowałem sie z gościem bo jeszcze nieotrzymałem dopłat za pola więc srodków na zakup niemam :D, i własnie to spalanie i możliwosć zrobienia duzoego przebiegu bez awari mnie przekonuje do tej hondy, a czy ja wiem, czy nawet te 20 km to mało? w 2t są one oddawane chyba ta ze po przesiadce ze skutera to powinienem czuć ogromną różnice, :D i pisałem z cobro tech, i oni jak coś są w stanie zrobić wszystko z części silnikowych, za w maire ogarnięte pieniądze bo szlif z tłokiem wossnera to by mnie kosztowało 500 zł z robocizną lub 600, zalezy a wątpie ze bym to potem zajeździł :D, jak sie skontaktuje z gościem i będe wiedział wiecej o tej rejestracji napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do mtx-a, te z systemem ATAC to były mocniejsze wersje, lepiej szły od dołu niż zwykłe.

Ja bym nie brał tego zabytku, z tyłu nawet nie ma tarczy, o ile jest w super stanie to bierz, 2500 to wcale nie tak mało kasy, kolega za tyle kupił moto po 2000r, przód tarcza, tył tarcza, moc koło 30km, z papierami, ja ostatnio dorwałem tsr125/50 za 2200, włożyłem 50zł na uszczelkę pod głowicą i mam moto na lata, szukaj okazji, nie ma sensu kupować eksponatu muzealnego za 2500, jak za tyle można dorwać już dość fajne moto i pamiętaj nigdy nie ufaj sprzedawcom, jak moto ci się spodoba, silnik będzie w dobrym stanie, rama będzie prosta i zdecydujesz się go kupić to pamiętaj, masz (chyba) dwa tygodnie na zwrot, przez ten czas sprawdzaj wszystko co się da, żeby potem nie żałować, wiem z własnego doświadczenia, sam teraz tego tsr-a sprawdzam na każdy sposób co może być nie tak, bo 2200 za takie moto to podejrzana cena, ale okazje się zdarzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...