Skocz do zawartości

Zciąganie głowicy w cb 400


Gość boskott
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam cb 400n z 81` i muszę zciągnąć głowicę. Na górze mam wałek rozrządu na nim koło zębate a na nim łańcuszek rozrządu. I teraz pytanie. Co najlepiej i jak! zciągnąć ( łańcuszek czy koło) żeby zciągnąć głowicę?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam czy w tym moto mozna sciagnac glowice bez wyjmowania silnika z ramy, ale jezeli tak to musisz odkrecic zebatke z walka rozrzadu i potem odkrecic i wyjac walek - lancuch rozrzadu zostaje w swoim kanale miedzy cylindrami zaczepiony na sznurku np.

Potem odkrecasz klawiature ( jesli jest ) i w koncu glowice.

Radze zaznaczyc polozenie walka rozrzadu w stosunku do walu przed rozebraniem niescieralnym mazakiem, lub sprawdzic jak ustawione jest to na znakach fabrycznych.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

oczywiście, że można, dostałeś manuala, tam jest wszystko pokazane, nawet w ramie są odpowiedznie otwory aby wyciągnąć środkowe szpilki, po zdjęciu lewej kapy zgrywasz dzyndzelek z "T", odkręcasz wałek od zębatki obracasz wałem o 180 i wyciągasz wałek itd.

powodzenia

 

dopisane:

na dwóch środkowych szpilkach od tyłu silnika powinny być - powyżej gwintu - jakby uszczelki gumowe, nie ma ich na rysunkach w manualu. wyglądają jakby rurki gumowe około 2cm i nie są to koszulki termokurczliwe. te dwie szpilki na wysokości cylindrów są na "zewnętrznym" i jak niedopatrzych złożenia będzię ciekło - ja założyłem koszulki termokurczliwe, ale raz się udało a raz nie.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...