Skocz do zawartości

Ciśnienie oleju Suzuki Bandit 400


Grzester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pod koniec zeszłego roku kupiłem dziewczynie motocykl - Suzuki Bandit 400, żeby bezpieczniej jej się jeździło to zadbałem o konieczne wymiany a także wizualnie doprowadziłem go do stanu używalności. Ze względów estetycznych postanowiłem pozamieniać żarówki kontrolne kierunkowskazów, biegu jałowego, temperatury cieczy, oraz ciśnienia oleju na LED. Owe led'y które kupiłem trzeba było założyć + do + i - do -, we wszystkich przypadkach mi się to udało nie licząc żarówki od ciśnienia oleju, otóż nie mogę sprawdzić czy jest ona poprawnie założona i że będzie w razie potrzeby świecić. Kłopot polega na tym, że od początku jak motocykl zakupiłem, to po włączeniu stacyjki na tablicy kontrolek świeci tylko żarówka od biegu jałowego, a zdaje się powinna świecić także czerwona kontrolka od ciśnienia oleju (bynajmniej tak miałem w wszystkich poprzednich motocyklach) która nie świeci po zmianie na LED i która wcześniej przed zamianą także się nie świeciła. Pytanie brzmi czy ta kontrolka powinna świecić przy włączonej stacyjce czy zapala się tylko w przypadku nagłego spadku ciśnienia, lub braku oleju w silniku? Do czujnika ciśnienia (jest wkręcony do obudowy filtra oleju) jest przykręcony tylko jeden przewód, elektryk mówił, że jeżeli przyłożę go do masy to powinna zaświecić kontrolka. Czy jeżeli to zrobię i kontrolka zapali się to znaczy że do wymiany jest czujnik ciśnienia?

 

Foto: http://bikepics.com/members/grzester/92bandit400/default.asp?i=2649924&s=0

 



- znalazłem filmik, na którym świeci kontrolka po przekręceniu stacyjki. Przyczyna więc tkwi w wadliwym czujniku?

icon3.png

-Skolioza Team-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to faktycznie kontrolka ciśnienia to będzie świecić wtedy gdy ciśnienie oleju jest zbyt niskie lub go brak, czyli po włączeniu zapłonu ma świecić a gasnąć nie dłużej niż sekunde po odpaleniu gdy pompa zacznie pracować

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli zarówka nie swieciła po właczeniu zapłonu a i led po wymianie to pozostaje problem z przewodami łączącymi się z czujnikiem luz zapewne sam czujnik klęczy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...