Skocz do zawartości

Wyskakujące biegi, brak luzu - KTM SX 125


Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest taki:

Nic dziwnego ani nie prawidłowego się nie działo. Motor śmigał aż miło. Rano kumpel próbował znaleźć luz i odpalić. Odpala bez problemu ale luzu nie ma. Lewarek działa nie prawidłowo, ma większy skok. Podczas jazdy biegi wyskakują. Nie działają wszystkie biegi...

Jeżdżę tyle lat ale problemu takiego w żadnym motocyklu nie miałem. Silnik w poniedziałek będzie wyciągnięty i rozebrany. A taki przynajmniej jest plan...

Jakieś propozycję co mogło się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładniej widełki na wałku- sprężyna

albo pękła albo coś podeszło

 

obejdzie się bez rozbiórki całości

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę to trwało ale jest odpowiedź

Sprzęgło i kosz nie miało tu nic do rzeczy.

Pod koszem sprzęgłowym też wszystko było ok.

Poluzowała się śruba od bębenka sterującego wodzikami. Podobno częsta sprawa... Niestety uległ on zniszczeniu tak samo jak jeden wodzik. Koszty części 800zł... Przy okazji będzie zrobiony pełen remont dołu silinka.

Wszystko było by spoko gdyby nie to że to jest motocykl na którym ja jeździłem i sprzedałem kumplowi jako stan perfekt i nic nie trzeba robić...

Duł silnika był zrobiony rok wcześniej przez znanego mechesa a ja przed sprzedażą po roku tłoka wymieniłem na sel B bo cylinder był prawie nowy. Zero luzu na korbie itp

A tu teraz kumpel kupił ode mnie i po 2 tygodniach świeca się rozpadła i zablokowało tłoka... Czyli remont góry silnika a teraz 2 miesiące po sprzedaży ta skrzynia się znowu rozpadła...

Chyba nie warto niczego kumplom sprzedawać... Maszyna była na prawdę pewna a tu dwa razy totalny pech i teraz trochę głupio.

Na szczęście kumpel ogarnięty i wyrozumiały

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...