Skocz do zawartości

ER6 błąd FI


Jjacks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może się spotkał z takim problemem że kontrolka FI zapala się podczas jazdy z prędkością autostradową?
Podczas codziennych dojazdów do pracy nic się nie dzieje ale często gęsto kiedy wyjeżdżam na autostradę i utrzymuję stałą prędkość 110-120km/h po jakimś czasie zapala się FI z kodem błędu 94.
co można sprawdzić w takim przypadku?

Nie chcę gdybać podam tylko warunki w jakich to występuje: 6 bieg 4-5k RPM (to jest zakres w którym moja ER nieprzyjemnie wibruje).
W drugą stronę jechałem na 5tym biegu (częściowo po to żeby utrzymywać 6k RPM i minąć ten zakres w którym wpada w rezonans) i FI się nie zapalił.

Czemu ER nie daje rady utrzymać składu mieszanki? Mam podejrzenie że filtr powietrza może być przytkany bo nie zaglądałem tam dawno, ale to objawiałoby się bogatą mieszanką i kopceniem. Czy może po prostu od wibracji wtyczka sondy lambda nie łączy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to sam sobie odpowiedziałes . Wibracje powoduja niekontakt lub awarie jakiegos elementu układu paliwowego - czujnikia z ruchomymi elemetami mechanicznymi.Pytanie co powoduje wibracje i czy mieszczą się w normie.

A do filtra mozesz zajrzec z okazji wiosny :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod 94 to błąd lambdy. Sprawdź wtyczkę, oczyść i skręć. Jeśli dalej wywala błąd to potraktują ją zmywaczem do gaźników (nie do hamulców). Z zewnątrz też ja oczyść, bo nad wydechem jest część która ma mieć kontakt z powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...