Skocz do zawartości

[XS400] Yamaha 1989r - Luz pierścieniowy


Rekomendowane odpowiedzi

Mierzyłem kompresję przed remontem i wynosiła ok. 5-6atmosfer na cylinder. Moto nie odpalało, strzelało z wydechu. Mała kompresja więc zrobiłem próbę olejową. Ciśnienie podskoczyło do ok. 8atmosfer. Więc stwierdziłem, że to pierścienie. Teraz gdy mam wszystko rozebrane zmierzyłem luz na zamku i na pierwszym pierścieniu jest 0,45 a na drugim 0,4mm. Rowki w tłoku były dość brudne, od nagaru, jeden tłok czyściłem ponad godzinę. Głowica ok, zawory szczelne robiłem próbę z naftą. Więc proszę o jakieś wskazówki, chce zamówić nowe pierścionki w Tomringu + nowe uszczelki. Z tego co słyszałem nie zakłada się starych pierścieni, bo nie będą ułożone tak samo w cylindrach i kompresja w ogóle będzie słaba. Wiem, że zakładnie samych pierścieni nie wiele pomaga ale nie wymagam żeby silnik przejechał nie wiadomo ile, wystarczy mi , że przejedzie jeszcze 8-10tys. Sam już teraz nie wiem, niby luz na tych starych pierścionkach jest w dobrych granicach, ale znowu kompresja jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesi tłoki lataja jak pejs po pustym sklepem to wymieniając same pierścienie wymienisz same pierscienie . Kompresja i tak sie ewakuuje dookoła pierscienia i pod nim . Do tego teraz wywaliłes uszczelnienie wspomagajace czyli nagar .

Pomierz te tłoki i porównaj z serwisówką .

W taki starym szpeju tarcie dupy szkłem kończy się jescze wiekszymi wydatkami , przerabiałem juz taki patent - i tak sończyło sie na zakupie oryginalnych czesci. .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...