Skocz do zawartości

Sposób montażu segera sprzęgła Romet Kadet


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prowadzę renowację Rometa Kadeta z polskim silniczkiem 023 Dezamet. Mam problem, ponieważ nie wiem jak powinien być założony pierścień osadczy zabieraka. Na schematach też tego nie widać. dołączam do tematu załącznik ze zdjęciem poglądowym. Powinien być wytłoczeniem na zewnątrz czy w stronę sprzęgła?

 

 

post-24662-0-57913800-1395179607.jpg

post-24662-0-85165300-1395179784.jpg

Edytowane przez adriandlugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że nie składałem nigdy takiego silnika, ale na podstawie schematu wnioskuję, że "wytłoczenie" jak je nazywasz powinno znajdować się na zewnątrz. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, abyś po prostu spróbował włożenia. Na moje oko jedna z pozycji będzie powodowała ocieranie o tarcze a wielce prawdopodobne, że po prostu nie da się tego założyć. Ale ja sądzę, że podebraniem na zewnątrz bo w każdej znanej mi maszynie chodzi o jak największą powierzchnię styku z osadzanym detalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to naprawdę ciężko powiedzieć. A skąd go masz? To oryginalna część? Bo jak ja robiłem taki silnik to w środku było cos takiego:

http://www.ows.com.pl/?page=pierscienie-osadcze-zewnetrzne

I tak też założyłem z powrotem.

Dzieci należy trzymać z dala od internetu. Od dzieci internet głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to naprawdę ciężko powiedzieć. A skąd go masz? To oryginalna część? Bo jak ja robiłem taki silnik to w środku było cos takiego:

http://www.ows.com.pl/?page=pierscienie-osadcze-zewnetrzne

I tak też założyłem z powrotem.

Takie coś to pierścień segera inaczej zwany osadczym lub po prostu segerem. A założyć się tej konkretnej części inaczej niż na płasko się nie da :biggrin: :excl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiem jak się to nazywa. Ale autor tematu zapodał fotkę zupełnie innej części. A ja chciałem powiedzieć, że można tam osadzić zwykły seger bez kombinowania, którą stroną na zewnątrz.

Dzieci należy trzymać z dala od internetu. Od dzieci internet głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jakieś, tylko oryginalne. U mnie w oryginale właśnie tak było.

 

A sorry, teraz dopiero zauważyłem, że masz silnik 023. Także tam może byc co innego. Inna sprawa, że sprzęgło jako takie, i tak ma tą samą konstrukcję. Jak na mój gust mógłbyś śmiało segera zakładać.

Edytowane przez Arnoldo

Dzieci należy trzymać z dala od internetu. Od dzieci internet głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...