Skocz do zawartości

skuter 50ccm 4t silnik 139qmb-kondensator zamiast akumulatora , jeździ tak ktoś ??


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Więc w moim skuterze uszkodził się regulator napięcia, z winy uszkodzonego masakrycznie zasiarczonego akumulatora (ma 7v teraz a jest teoretycznie dwunasto voltowy ) i w związku z tym nie działają kierunkowskazy...

 

i teraz sytuacja wygląda tak:

naczytałem się że jazda z uszkodzonym akumulatorem , albo całkowicie bez niego w bardzo szybkim tempie zabije mi kolejny regulator , czego bym nie chciał a generalnie w tym skuterze akumulator jest potrzebny jak ślepemu telewizor (od dawna nie mam w nim w ogóle elektrycznego rozrusznika, palę z kopniaka ) to chciałem zastąpić go dużym kondensatorem elektrolitycznym np 2200uF/25v żeby przy minimalnym nakładzie kosztów mieć działające kierunkowskazy i klakson (to jest zasilane z akumulatora ) i chciałbym spytać czy ktoś jeździ z takim rozwiązaniem ?? Takie rozwiązanie widuje w motocyklach hard enduro do zasilania właśnie kierunkowskazów i klaksonu (moja xr 600 tak ma -za regulatorem DC jest kondensator i z tego zasilane są migacze i klakson ) więc zastanawiam się czy nie sprawdziło by się to w skuterku ??

 

pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi...

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie rozwiazanie w dr350,zrobiłem tak gdyż bez aku szalał obrotomierz.Nie było z tym żadnych problemów,kierunków nie miałem założonych ale klakson działał,poza tym kondensator ma dużo mniejszą wagę od akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator nie był uszkodzony :D

 

już śpieszę z tłumaczeniem co i jak

tu jest schemat chińskiego regulatora http://obrazki.elektroda.net/83_1228861660.jpg

 

takiego jak jest u mnie.........

jak wynika z schematu napięcie którym ładowany jest akumulator nie jest stałe -jest tętniące jednostronnie (prostownik jednopołówkowy )

więc akumulator pełni fukncję kondensatora w tym układzie , czyli wygładza napięcie-bez akumulatora mamy ok 5-6v tętniącego napięcia przy którym chiński multimetr cyfrowy głupieje (wartości przypominają losowanie totolotka i u mnie pokazuje wartość i na AC i na DC :D )

 

reasumując -nie mając akumulatora nie przekonamy się czy regulator jest sprawny.....ja to sprawdziłem na innym motocyklowym -sam akumulator miał 12.3v po podłączeniu w miejsce akumulatora w skuterze i odpaleniu na wolnych obrotach jest 13.7= regulator jest sprawny ładowanie jest....

 

u mnie uszkodzony był akumulator -ma tzw zwartą celę to znaczy jego napięcie wynosi 8v i nie daje się naładować do wyższego , przy takim napięciu nie działają kierunkowskazy (przerywacz przerywa w tempie stroboskopu i żarówki nie błyskają )

 

po zastąpieniu akumulatora kondensatorem 1000uF/25v migacze działają , napięcie jest na wyższym poziomie niż przy akumulatorze (zamiast 13-14v jest 15-16.5 v ) tylko tyle że 1000uF to zbyt mało -wskazówka od paliwa buja się w rytm migania migaczy bo napięcie przysiada :D no i trzeba brać poprawkę na jej zafałszowany pomiar -jak skuter chodzi na jałowych obrotach jest np na 1/2 skali , jak wkręcimy go na obroty spada niżej , na oko to prawidłowo pokazuje kiedy silnik pracuje na podwyższonych obrotach , na jałowych zawyża poziom paliwa....

 

także dam ew większy kondensator i generalnie problem rozwiązany -wskazówka od paliwa mi nie przeszkadza , i tak jeżdżę na kilometry , a grunt że mam migacze po kosztach(bez kupowania akumulatora) i mogę się bezpiecznie poruszać po mieście :)

 

do zamknięcia aczkolwiek myśle nie do kosza bo może się komuś przydać...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...