Skocz do zawartości

Enduro do 3500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić enduro do 3500 zł. Mam 14 lat, 175 wzrostu i ważę 60 kg. Byłby to mój pierwszy pojazd z jakim miałbym do czynienia nigdy nie jeździłem ani na skuterze, motocyklu, cross' ie. Enduro używalbym codziennie na asfalt ale w sobotę niedzielę jezdzielbym do lasu. Szukam enduro z pojemnością 50ccm (karta motorowerowa)
Narazie na oku mam:
-Derbi Sende
-Generic Trigger (tiger)
-Rieju
-Keeway.
Jaka marka w tej cenie jest najlepsza?
Co wybrać może inną markę model?

Jak z częściami do Generica

Edytowane przez naXe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najostrzejsza i najlepsza 50 moim zdaniem to cre 50 (lub HM50 ) jak dobrze poszukasz to za 3500 może coś wyrwiesz....

 

masz jeszcze apke rx50 ale ich sporo jest jednososobowa (zresztą HM też )

 

senda jest najpopularniejsza -najlepszy dostęp do części.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli udało by sie za tę kasę kupić Derbi Senda to bym się nie zastanawiał. Widziałem co można zrobić z tym motorkiem. Kuzyn go miał, ostro podkręconego i ok 100 km/h to latało. Jadac za nim GPZ500S tylko sporo większa moc pozwalała mi sie utrzymać. Na zakrętach prawie nie zwalniał, stopie na każdych swiatłach, dynamika do 80 km.h bardzo dobra. Była to wersja SM. Możliwe nawet że kuzyn ma dane z hamowni...... sam nie robił ;) Policja robiła...... W Austrii bardzo dużo młodzieży dojeżdża do szkoły na takich małych sprzętach. Sporo jest podkręconych ale z głową (stać ich) i Policja co jakiś czas robi akcję i te podejrzane na hamownie, a potem odbiór w komisariacie, mandat i za tydzień powtórne badanie.

 

miocha, szacun za to, że pomagasz młodym chłopakom a nie odsyłasz dalej. Tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cre ma niebo lepszy zawias od sendy(seryjnej oczywiście ) i wydaje mi się że jest mocniejsza(od seryjnej sendy ) i niby cre też można podłubać jeszcze (tam siedzi popularny dellorto , bez problemu większe dysze dostaniesz )

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Jaka jest dostępność części do generica triggera ?

 

żadna :D

 

keeway to tajwan , jak chcesz tym platać po lesie to ja bym odpuścił , jednak tajwan i chiny średnio sobie radzą z zrobieniem dobrej ramy i zawiasu.......

 

rieju ma chyba am6 czy am5 jak najbardziej....

 

 

nie myslałeś może o yamaha dt 50 albo 80 zarejestrowana na 50cm,części dóżo,cenowo też fajnie,dobre enduro na pierwszy motocykl

 

teraz to jest trochę smród , bo co 2 lata masz przegląd na motorower a diagności to nie są debile, a jak masz jeździć bez przeglądu gdzie w razie wypadku czy kontroli możesz mieć problemy to już lepiej chyba zaszaleć i kupić motocykl , i tak przed policją uciekasz i tak :D

 

w razie wypadku jak wyjdzie że masz 80 to się ubezpieczyciel wypina , i masz ogromne problemy gorsze niż jakbyś miał wypadek motorem bez prawka , generalnie 80/50 brałbym tylko do lasu , papiery asekuracyjnie coby blacha była , ale bez codziennej jazdy miejskiej-szkoda ryzykować.....

 

zresztą między starą 80 typu dt80 czy mtx 80 a zdrową 50 lekko podłubaną (większe dysze jakiś dyfer gianelli ) w zasadzie nie ma różnicy-jechałem jakiś czas temu jakąś sendą z większym gaźnikiem, zdjętymi blokadami i wyprutym wydechem i jechało to tak samo jak chłodzona powietrzem mtx80...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...