Skocz do zawartości

4T.Czyli moja pierwsza 125tka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukuje już od jakiegoś czasu internet w poszukiwaniu swojego pierwszego ścigacza 125 4T. I przeglądałem już dużo opinii o motocyklach tzn.

 

  • Aprilia RS4
  • Yamaha YZF R125
  • Honda CBR 125R
  • KTM Duke 125

Zastanawiałem się pewnego czasu nad 2T tzn.

  • Aprilia RS
  • Honda NSR

A jednak wolałbym 4t, ale chciałbym zapytać osobiście o opinie motocyklistów, w razie czego dopytać się itd...

Możecie coś doradzić ? Jaki motocykl wybrać? A może 2t to nie jest taki zły wybór jak sądzę ?

A i raczej info przydatne .
Wzrost : 180CM

Waga : 85KG

Budżet :16000zł-18000zł

Nie musi być ekologiczna, ważne by frajda w jeździe była niezastąpiona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem

 

...A może 2t to nie jest taki zły wybór jak sądzę ?

 

Sądzę że 2t jest zły pod względem awaryjności i odgłosy motocykla są zdecydowanym minusem :C NIE WIEM TEGO NA PEWNO! Czytałem tylko opinie motocyklistów. Może się mylę, nie wykluczam tego.

 

A 4t dlatego że... PONOĆ niema takiej awaryjności jak 2t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 2T ma ujowy dzwięk. Ale jest przepaść w mocy pomiędzy 2T,a 4T jeśli mowa o takich pojemnościach.

Być może nie będzie trzeba jeździć dla dźwięku, zapewne ( Nie jestem pewny ) znajdę jakiś sportowy wydech,który powinien chociaż w małym stopniu zmienić dźwięk. Nie potrzebuje motocyklu dla szpanu,a dla przyjemności :) Może coś polecisz jeżeli tak o 2 t piszemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne pytanie czy chcesz cały dostępny budżet wykorzystać? Bo RS i NSR (2t) to kupisz za ułamek tej kwoty, nowe 4T chodzą w tych pieniądzach. Tańsze, starsze - szukaj 2T, młodsze, droższe - szukaj 4T.

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to bez różnicy ile wyznacze te pieniądze są na motocykl jeżeli znajdę odpowiedni,który po 100km sie nie złamie to dam każdą cene do maksymalnego budżetu jeżeli będzie tego wart. Tylko pytanie, jakiego szukać ? PS . Juz wiem co nie tak ;D

Podałem budżet w zakresie 16000-18000PLN Chodziło mi że to bedą maksymalna cena :) Oczywiscie kupic moge tez cos za 6tys ^^

Edytowane przez Invellios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam wybrać motocykl, którym będziesz jeździć? Przejedź się RS125 i np. R125 i będziesz już wiedział czego szukasz. 2T lata świetności już mają za sobą i przeważnie zawsze trzeba coś w nich wyremontować. Ale to musisz wybrać która charakterystyka odpowiada - 2T czy 4T i potem przemyśleć, czy jeżeli 2T, to warto kupić taniej i zrobić remont na początku, żeby mieć spokój, czy od razu kupić 4T i cieszyć się prawdopodobnie bezawaryjną jazdą, lecz przy słabszych osiągach.

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybrać : ) A podpowiedzieć,czego warto poszukać, za czym warto sie rozejrzeć... Właśnie to jest to... Nie chce kupić motocykle i go remontować kij wie jak długo za przeproszeniem... Chciałbym coś co by na 2 sezony starczyło w 2t...

Edytowane przez Invellios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem na osiągi,nie na dźwięk itp... Zastanawiam się nad tymi trzema:

http://otomoto.pl/aprilia-rs-125-M3713197.html

 

http://otomoto.pl/aprilia-rs-125-M3726794.html

 

http://otomoto.pl/aprilia-rs-idealna-rs-rs4-cbr-yzf-mito-M3889543.html

 

jak sądzicie,którą warto wziąć pod uwagę ?

Edytowane przez Invellios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze kupisz spokojnie zadbane 2t, chyba, że chcesz się kulać, buczeć i Ci to nie przeszkadza, w takim przypadku bierz 4t. Ja kupiłem dwuletnią RS 125, przejechałem ponad 24 tyś. km i dosłownie nic, ale to nic przy niej nie robiłem, ale remont się zbliżał.

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...