Skocz do zawartości

yamaha rz 250 naprawa


wysepka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

narazie nie mam czasu zrobić zdjęć ale gaźniki to mikuni corp tak jest napisane na obu gaźnikach jeden ma po lewej stronie takie czarne coś domyslam się ze to jest ssanie mozna je wyciągniąć oczywiście nie do końca i wciśnąć , aa moto wstukaj w google grafika yamaha rz 250 ;d http://motorcyclegiant.net/yamaha-rz250-ypvs-rd250-ypvs/ coś identycznego tylko te na zdjęciach jak narazie w lepszym stanie ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko i na temat ! czy jeśli mam dwa gaźniki i jeden kranik to czy potrzebuje to jakiegoś ciśnienia zeby dopchać paliwo do obu gaźników dodam ze przy pierwszym gaźniku jest taka rodzielka z jednej strony wchodzi rurka od gaźnika w dół idzie rurka do lewego gaźnika a w prawo idzie rurka poziomo do prawego gaźnika ? czy zwykły grawitacyjny kranik by to ogarnął czy trzeba jakiegoś z ciśnieniem nie wiem jak to nazwać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki jutro zobaczę co i jak i dam znać! ;)



chyba bez rozebrania silnika się nie obędzie przeczuwam simering na wale puszcza , bo niby rok stała ale kilka razy juz ją odpalałem tak po 5 sekund tyle co w gaźniku było i nadal ostro kopci na biało i do tego śmierdzą te spaliny , fakt ze w baku mam mieszanke i podłączoy dozownik , ale jak odepnąłem od jednego gaźnika (prawego) przewód od dozownika bo od lewego nie dałem rady zdjąć to nadal tak samo kopcił moze przez chwile mniej (oczywiście patrzułylem na prawy wydech) w dodatku jak świece wyjąłem to na świeca była mokra i to chyba benzyna ale taka jasno brązowa !? więc przypuszczam ze simering pusza olej z silnika ? jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kranik juz nie cieknie ;d przekręcona śruba byłaa i nie dało się dokręcić śruby od doły silikon pomógł trochę ! ;)



dobra brak pomysłow już mam sprawa wygląda tak : moto nie odpala , odkręcam świecę mokra czyli paliwo dochodzi ! ale nie odpala , pomyslalbym ze źle zapłon ustawiony , ale kiedy wleję benzynę do gaźników czy też do cylindrów to bez problemu zapali ;x jakieś pomysły ? myślałem ze aku za słabe bo wziętę na chwile z 50-tki 4,5ah więc nie wiem ale raczej aku wystarcza jak odpala po wlaniu pod świecę lub go gaźników ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kranik juz nie cieknie ;d przekręcona śruba byłaa i nie dało się dokręcić śruby od doły silikon pomógł trochę ! ;)

 

dobra brak pomysłow już mam sprawa wygląda tak : moto nie odpala , odkręcam świecę mokra czyli paliwo dochodzi ! ale nie odpala , pomyslalbym ze źle zapłon ustawiony , ale kiedy wleję benzynę do gaźników czy też do cylindrów to bez problemu zapali ;x jakieś pomysły ? myślałem ze aku za słabe bo wziętę na chwile z 50-tki 4,5ah więc nie wiem ale raczej aku wystarcza jak odpala po wlaniu pod świecę lub go gaźników ...

 

Silikon się rozpuszcza w kontakcie z benzyną

 

A może Ci ją zalewa-wyciągnij gaźnik i zobacz jakie masz w nim dysze,czy ssanie działa prawidłowo i jaki masz poziom paliwa na pływaku .Zobacz też filtr powietrza w jakim jest stanie-możesz spróbować ODPALIĆ bez filtra

Edytowane przez zikowski

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i rozpuszcza ale narazie nie cieknie , chodzilo mi o to aby tylko gwint silikonem przesmarować ponieważ był przekręcony .. próbowałem bez filtra to samo a z filtru mam tylko obudowe muszę gąbkę dokupić ;d co mi da że wyjmę te dysze jak nie wiem jakie prawidłowe powinny być (nie moge znaleźć serwisówki dokładnie do tego moto) a wiem że u poprzedniego właściciela działał tylko się wyje***ł odstawił go i po roku już nie odpalał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...