Skocz do zawartości

turystyk na europejskie drogi, pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

parę lat temu wprawdzie, czyli wtedy za większe pieniądze, ale przy podobnych założeniach kupowałem - tdm odpadało dla mnie ze względu na ogólną szpetotę modelu, brałem pod uwagę m.in. st1100 i nt650v. finalnie zdecydowałem się na r1100rs od berlińczyków, jako:

- wygodniejsze na trasy od tdm (owiewki, kufry) i małej mimo wszystko dewilki (zwłaszcza silnikowo, na dwie osoby i bagaż)

- mniejsze i poręczniejsze od paneuropy

 

obecnie za podaną kwotę, przy zachowaniu niezbędnej ostrożności przy zakupie, można znaleźć w dobrym stanie ten model bmw w rocznikach pewnie do 96, może nawet młodsze. motocykl jest piekielnie wygodny; ma dedykowany zestaw kufrów - zwłaszcza boczne nie poszerzają motocykla poza obrys owiewki; jazdad jest ekonomiczna, co ma znaczenie na dłuższych trasach (np. do egeru z krakowa wypił mi chyba 3,97 na 100)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua. Nie zapomnij dodać, że na krętych drogach w górach bukkowych trzeba się było nieźle biegami namachać ;)

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

 

 

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macham z własnej inicjatywy, bo nie lubię wysokich obrotów ;) poza tym ja słabo jeżdżę

dla prędkości powyżej autostradowych lepsza byłaby skrzynia z 6 biegami, ale poza odcinkami w DE nigdzie się legalnie nie da z takimi jeździć (żeby to miało istotne użytkowe znaczenie)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mial r1150gs, podobal mi sie. Na moj budzet to nie realne, bo zastanawialem sie nad bmw. Kiedys cos slyszalem ze beemki sa drogie w utrzymaniu (chyba nie chodzilo o spalanie bo z tego co wiem to ciesza sie niskim spalaniem).

Oczywiscie ja szybko nie jezdze, wiadomo kiedy mozna to mozna przykrecic manetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys cos slyszalem ze beemki sa drogie w utrzymaniu (chyba nie chodzilo o spalanie bo z tego co wiem to ciesza sie niskim spalaniem).

 

słyszeć to też słyszałem, ale wśród autorów takich negatywnych opinii nie spotkałem chyba właściciela bawarki. wnioski we własnym zakresie :cool:

a, o wysokich kosztach utrzymania można oczywiście mówić w przypadku serwisu autoryzowanego lub sprzętu nowego na gwarancji, ale to zawsze kosztuje. jedynym mankamentem, jaki mógłbym w zakresie kosztów utrzymania odnotować, jest to że w zasadzie nie ma części zamiennych pokątnych producentów, więc trzeba zapłacić za oryginalne. ALE do innych też trzeba, jeślie nie wybiera się chłamu więc...

 

na europejskie drogi tylko Valkyrie Interstate stabilny , wygodny z kuframi , poręczny , oszczędny , niezniszczalny :)

 

chyba na hamerykanckie, bez zakrętów i podwójnej szerokości... albo autostrady; ale co to za jazda na wprost i zablokowaną manetką :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie,ze kupisz jakiegoś po trupie ,złożonego na sztuke i z cofniętym licznikiem



Pytanie czy chcesz jeździć czy posiadać



sucha rozmowa to kiepski pomysł

to tak jakbyś miał wybrać sobie zone ze zdjęcia



rusz dupsko pojezdzij podotykaj pooglądaj motocykle na sprzedaż i sam zdecyduj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie,ze kupisz jakiegoś po trupie ,złożonego na sztuke i z cofniętym licznikiem

 

wiedza nadprzyrodzona, czy ki czort...

 

odpowiadając na to samo pytanie: raczej tak, tylko kupowanie bmw wymaga duuużo zaangażowania w szukanie. z pamięci nie podam teraz firmy, w której kilka osób kupowało, ale jest taka - wiarygodna, sprowadzająca egzemplarze w dobrym stanie. np. mój jest z 93 i nie dostanę za niego takich pieniędzy przy sprzedaży, a użytkowo nic mu nie dolega

weź też pod uwagę modele rs, bo poza owiewką nie różnią się wiele, a moim zdaniem format ciężarówki nie jest niezbędny do jazdy, nawet dalekiej i turystycznej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak bardziej serio , za 8 tys mnie osobiście byłoby trudno wybrać turystyka na Europe ,bo w tych pieniądzach wyboru niema dużego .moim zdaniem a rzęchem gonić po alpach hmm , pewnie ze można ale ryzyko dosyć duże , dlatego nie pchałbym sie w ciężkiego turystyka ze względu na cenę ,a przysposobił jakiegoś Bandita do dalszej trasy, lub moto w stylu Devilki , zależało by przede wszytkim od stanu technicznego ,

Edytowane przez słoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na deauville ponad 20000km w 2 sezony zrobiłem i złego słowa nie dam powiedzieć pomimo moich 187cm bardzo wygodny motor,pakowny nadający sie nawet na miasto,z zajebistymi hamulcami a przede wszystkim niezawodny a to w trasie najważniejsze.

Ten sezon podobnie jak kolega Słoma rozpoczynam interstatem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam duzych funduszy na turystyka, 9 tys max. Moje virago ktore kupilem od sasiada ktory sprowadza moto w bdb stanie kupilem za 6 tys i ani zlotowki nie dolozylem. Jezdzilem dwa sezony i stwierdzilem ze chce cos innego, turystycznego. Wiec pytam co dobrego w tej cenie kupie? bo kazdy bedzie chwalil swoje jak sie nie psuje itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) moto w stylu Devilki , zależało by przede wszytkim od stanu technicznego ,

 

trzeba wziąć pod uwagę, że o ile obiegowa bajda o wysokich kosztach utrzymania bmw nie wpływa na ich cenę (a nawet jeśli, to na korzyść kupujących), to już takaż sama obiegowa nad wyraz optymistyczna opinia o hondach - podnosi wyraźnie koszt zakupu

 

BTW jeśli sąsiad sprowadza z italii, to może i kolejnego poszuka? będzie pewnie i taniej, i bezpieczniej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...