Skocz do zawartości

Wady ukryte a zwrot sprzętu


zbych47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O.k. z jednej strony masz rację a z drugiej jednak nonsensem jest doradzenia sprawdzenia sprzęta "tuż po kupnie" a tak doradziłeś... Autor nie kupił jeszcze sprzęta, więc porada lekko nonsensowna. Po co ma jechać do serwisu zaraz po kupnie skoro sprzęt niby ok i ma rękojmię? Albo robi to przed zakupem albo jak coś się ewentualnie spierniczy....

Jeszcze odnośnie rozrządu. Wymiana rozrządu jest czynnością eksploatacyjną, więc raczej nie podlega rękojmi. Czynności eksploatacyjne leżą po stronie użytkownika a nie sprzedawcy. No chyba, że sprzedawca twierdził (zapisał), że rozrząd był wymieniony a wykażesz że nie był.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, że zakupione auto po tygodniu zgasło i nie chciało odpalić (na zimno potem palił). Czując pismo nosem pojechałem do autoryzowanego serwisu gdzie okazało się, iż padł TPS czyli pierdoła - używana do kupienia za grosze. Ale przy okazji chłopaki trochę po znajomości obejrzeli wszystko dokładnie i okazało się, że uszczelki pod głowicami są do wymiany (silnik V6) czyli już konkretna kasa. Z pismem z serwisu pojechałem do gościa, wyjaśniliśmy sobie wszystko i zwrócił mi pieniądze za naprawę uszczelek. Tak po prostu, bez kręcenia choć wiadomo że niechętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę trochę temat.Kupiłem 1.5 tygodnia temu honde MTX 80 r2 od osoby prywatnej i tak poczytałem forum o niej bo miałem trosze problem z ustawieniem wolnych obrotów,myślałem ,że to tylko świeca bo była strasznie wypalona jak go kupowałem,świece wymieniłem a tu dalej są problemy wtedy doczytałem o luzie na wale i łapaniu lewego powietrza i to było to winne.Sprzedający zarzekał się ,że silnik jest po kapitalnym remoncie i tak też umieścił w ogłoszeniu.Tylko dlatego go kupiłem bo silnik miał być po remoncie na dotarciu i nie chciałem od razu po zakupie w nim grzebać.

Jest on zarejestrowany,ja go jeszcze nie zarejestrowałem na siebie.

Ile mam czasu na zwrot jego i jakie są na to paragrafy jeśli on już go zgłosił do Urzędu Komunikacji ,że go sprzedał?Zapłaciłem za niego 1800 zł i nie chce pakować kolejnego 1000 w naprawę silnika rzekomo po wymianie łożysk wału,szlifu cylindra i głowicy,wymianie tłoka i pierścieni.Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mam czasu na zwrot jego i jakie są na to paragrafy (...)

 

przeczytaj przynajmniej wątek, w którym piszesz. mocno sugeruję również skorzystanie z wyszukiwarki i zapoznanie się z kilkoma podobnymi/ identycznymi. nitk nie będzie powtarzał n-ty raz tych sanych informacji tylko dlatego, że jesteś zbyt leniwy na samodzielne ich przeczytanie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...