Skocz do zawartości

Rękawice a ekran dotykowy


Rekomendowane odpowiedzi

A jaki to wyświetlacz dotykowy? Bo w zależności od rodzaju reagują na co innego. tutaj z wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekran_dotykowy

 

wątpię aby był jakiś specjalny materiał, ale może uda się coś innego zaangażować do tego.

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "zimówki" Modeka New Touring Thinsulate. Troche grube paluchy, esemesa nie napisze ale odblokować ekran kodem w LG L9

i odebrać połączenie spokojnie daję radę.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o możliwość jakiejś podstawowej obsługi smartfona, bo w rękawicach ciężko nawet smsa odczytać... Czyli ekran pojemnościowy. Na allegro można kupić specjalne rękawiczki, w których ponoć da się to robić, więc teoretycznie można by było coś wyrzeźbić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o możliwość jakiejś podstawowej obsługi smartfona, bo w rękawicach ciężko nawet smsa odczytać... Czyli ekran pojemnościowy. Na allegro można kupić specjalne rękawiczki, w których ponoć da się to robić, więc teoretycznie można by było coś wyrzeźbić...

 

 

Mój LG ma właśnie ekran pojemnościowy. Ja tak czy siak chciałbym sobie dokupić taką "przystawkę bluetooth" do telefonu bodaj sony erikson coś takiego zrobił. Telefon w kieszeni, albo w tankbagu, a na kierownicy masz taki ekranik 3cm x 3cm, także odrazu widzisz czy ktoś dzwoni albo czy przyszedł SMS. U Mnie taki gadżet będzie ok, bo główny powód dla którgo nie odbieram będąc na moto, to to, że kompletnie nie słyszę dzwonka, ani nie czuję wibracji.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A czy ktoś używa lub używał rękawic firmy Tschul? Model 241 ma teoretycznie możliwość obsługi ekranów dotykowych. Jak to się sprawdza? I generalnie pytanie o jakość rękawic Tschul bo cena za rękawice z carbonowymi ochraniaczami na poziomie 135zł jest zarówno atrakcyjna jak i podejrzana.

http://allegro.pl/rekawice-tschul-241-touch-screen-skora-carbon-i5655533408.html

Edytowane przez Moto Christo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiesz co? Sprawę rozwiązuje nie rękawica a końcówka przy kluczach od motoru. Chodzi o specjalne zakończenie "gumkowate" na końcówce.
Z tego co wiem obsługuje wszystkie ekrany dotykowe. A smsa nawet można napisać.

Pozdro.

 

post-80952-0-05975000-1480934711.jpg

LWG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Sprawę rozwiązuje nie rękawica a końcówka przy kluczach od motoru. Chodzi o specjalne zakończenie "gumkowate" na końcówce.

Z tego co wiem obsługuje wszystkie ekrany dotykowe. A smsa nawet można napisać.

Pozdro.

 

Miałem właśnie wrzucićć foto ale byłeś pierwszy. U mnie to wisi na kierownicy obok obudowy na fona. Nie ma nic lepszego.

C0409983.JPG

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak informacja uzupełniająca do tematu. Materiały stosowane w produkcji rękawic motocyklowych, w których na pewno można obsługiwać ekran dotykowy, to skóra z kangura oraz Clarino. Ostatnio na rynku wielu producentów już jako standard wprowadziło rozwiązanie, które ułatwia użytkowanie smartfona w rękawicach. W większości przypadku na palce wskazujące naszywany jest dodatkowo materiał Clarino.

 

Pozdrawiam

Rook

Edytowane przez Bikestar sklep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...