Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem, rysa na tłoku i benzyna w wydechu? Aprilia RX50


Benek14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję rady specjalisty. W motorowerku Rx 50 z silnikiem Minarelli am5 wystąpiły problemy z odpalaniem i po jakimś czasie przy próbie kopnięcia kopka chodziła bardzo ciężko, potem coś puściło i kopka chodziła lżej. Mam wrażenie przez mały opór kopki, że kompresja się zmniejszyła, a moto w ogóle nie odpali. Przy rozbiórce wylałem dużo benzyny z wydechu, na tłoku było dużo nagaru, i dwie spore rysy.http://www.bikepics.com/members/benek14/96rx50/ tak to wygląda. Wiadomo, że wymiana cylindra z tłokiem jest konieczna, ale czy to jest jedyna przyczyna braku możliwości odpalenia i dlaczego moto ma benzynę w wydechu. Ktoś ma jakiś pomysł?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny czy te rysy to tak do końca efekt przegrzania a co za tym idzie przytarcia bo to trochę inaczej powinno wyglądać :dry: a co do paliwa w wydechu to jedynie może być brak iskry. Sprawdzałeś świece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca nowa, iskra jest i raczej w dobrym momencie gdy tłok jest u góry. Nie jestem pewny czy to norma ale pojawia się tylko przy szybkim przekręceniu kopką. Właśnie stąd moje myślenie, że nie do końca tak wygląda zatarty tłok, ale skąd w takim razie słabsza kompresja i chwilowe zablokowanie kopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję rady specjalisty. W motorowerku Rx 50 z silnikiem Minarelli am5 wystąpiły problemy z odpalaniem i po jakimś czasie przy próbie kopnięcia kopka chodziła bardzo ciężko, potem coś puściło i kopka chodziła lżej. Mam wrażenie przez mały opór kopki, że kompresja się zmniejszyła, a moto w ogóle nie odpali. Przy rozbiórce wylałem dużo benzyny z wydechu, na tłoku było dużo nagaru, i dwie spore rysy.http://www.bikepics.com/members/benek14/96rx50/ tak to wygląda. Wiadomo, że wymiana cylindra z tłokiem jest konieczna, ale czy to jest jedyna przyczyna braku możliwości odpalenia i dlaczego moto ma benzynę w wydechu. Ktoś ma jakiś pomysł? :)

No nie wygląda to dobrze, pytanie co spowodowało tą rysę ?. Proponuję sprawdzić także układ korbowy czy przypadkiem nie ma nadmiernego luzu na korbowodzie. Nagromadzenie się benzyny powstało prawdopodobnie w wyniku nie odpalenia silnika, jeśli wcześniej chodził, tzn. przed tym zdarzeniem, to nie masz się czym przejmować. Prewencyjnie iskrę możesz sprawdzić...jeśli jest, to będzie dobrze.

 

https://www.facebook.com/pages/Moto-One-Polska/350490478400185

https://www.facebook.com/pages/Sport-Energized/392074450906123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że coś się rozsypało w silniku i zostało zassane do cylindra (rysa jest od strony kanału ssącego) i podeszło pomiędzy tłok a cylinder. Może miałeś nieszczelny filtr powietrza i coś z zewnątrz zaciągło.

Pierścienie były całe jak zdjąłeś cylinder ? Zobacz czy są zamki na tłoku .

Zajrzyj do skrzyni korbowej czy niema tam żadnego luźnego metalowego elementu

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie całe i są zamki. Rysy są z dwóch stron tłoka tylko jedna mniejsza druga większa:) Czy jest sposób żeby szukać tego luźnego elementu bez rozpoławiania silnika?

 

Niestety nie ma jeżeli ma to być zrobione dokładnie

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taką refleksję, że to dozownik mógł się spieprzyć i bez oleju się zacierał. Jak zbadać sprawność dozownika?

Zdejmowałem jeszcze gaźnik i guma pomiędzy airboxem i gaźnikiem była wilgotna z benzyny? Czy to jest normalne? W poprzednich motorkach raczej guma była sucha.

Edytowane przez Benek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...