Skocz do zawartości

Zamiana opon dętkowych na bezdętkowe


Rekomendowane odpowiedzi

 

Możesz rozwinąć myśl? Ja mam z przodu koło szprychowane z dętką i bardzo chętnie bym je zamienił na koło szprychowane bez dętki ale... Jaka felga jest właściwa a jaka nie?

 

 

np. wiele motocykli BMW na szprychach ma felgi przystosowane do opon bezdętkowych :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małaMi widze, że wyciągasz dalego idące bezpodstawne wnioski... a marek hd Cię popiera...

Pytałem, o radę, bo chce zachować motocykl w oryginale, jednocześnie podnosząc jego bezpieczeństwo. Wiem, że ludzie wykonują takie zamiany, ale nie wiedziałem jak się to odbywa. A tak na marginesie - gdyby nie było mnie stać na przeróbki, to bym nie zadawał pytań na ich temat.

 

Zgadzam się z fisu. Po co kupować coś, co można zaadaptować - mniejszym lub większym kosztem, ale osiągnąć zamierzony cel. Postaram się podjechać do jakiegoś serwisu rozeznanego w temacie, żeby ocenili stan felgi i możliwości ich uszczelnienia.

 

Uważam, że forum jest do zadawania pytań, zwiększania swojej wiedzy i dzielenia się własnymi doświadczeniami a nie do krytykowania jeden drugiego.

 

Bardzo dziękuję za pomoc osobą zainteresowanym tematem za porady.

Pozdrawiam

Łukasz

Popieram Łukasza w 100 a nawet 1000 % !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

np. wiele motocykli BMW na szprychach ma felgi przystosowane do opon bezdętkowych :biggrin:

 

 

Tak, ale jak dobrze Piotrze wiesz taka felga "bezdętkowa" ze szprychami rożni się nieco od tego co widzimy na zdjęciu powyżej :) A problem w tym, że do klasycznej felgi Harleya chcemy zapodać (chociaż ja tak naprawdę nie jestem do tego rozwiązania przekonany) oponę bezdętkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, ale jak dobrze Piotrze wiesz taka felga "bezdętkowa" ze szprychami rożni się nieco od tego co widzimy na zdjęciu powyżej :) A problem w tym, że do klasycznej felgi Harleya chcemy zapodać (chociaż ja tak naprawdę nie jestem do tego rozwiązania przekonany) oponę bezdętkową.

 

Da się bez problemu, robiłem takie pracując w HH w/g wzoru felg do HD ze stali nierdzewnej produkowanych na Tajwanie.

Ale po częstych tekstach typu " Uważam, że forum jest do zadawania pytań, zwiększania swojej wiedzy i dzielenia się własnymi doświadczeniami a nie do krytykowania jeden drugiego" uważam, że nie ma sensu podpowiadać niektórym leniwym drogi na skróty.

Niedawno cynowałem cały zbiornik do Cafe Racera koledze mojego syna a po kilku tygodniach przeczytałem w gazecie jak on sobie sam pocynował :banghead: .

Jestem z zawodu mechanikiem a nie nauczycielem i żyję z mechaniki. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to tylko jego problem :biggrin: .

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...