Skocz do zawartości

POBLEM Z SILNIKIEM NSR 125


TOM125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To będę wiedział dopiero po wyciągnięciu wału. Na razie po zdjęciu karterów utknąłem, bo nie bardzo wiem jak ustawić później znaki które są na magnecie i po drugiej stronie, z tego co wiem to są one bardzo ważne :) Dlatego odpuściłem sobie dzisiaj dalsze rozbieranie, i jutro jadę do mechanika INNEGO niż był wcześniej motor, żeby mi wytłumaczył co i jak ma być ustawione.



Mam pytanie, czy wstawienie poprawnie tulei w cylinder może mieć negatywny wpływ na działanie silnika?? Dzisiaj otrzymałem informację od mechanika że ten silnik nie będzie działał,,bo czegoś takiego się nie robi" Jedyną opcje jaką mi przedstawił to zrobienie ,,NIKASIL"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłoka nicasilu siedzi w tym cylindrze fabrycznie. Niestety nikt tego w Polsce nie robi (o ile nic się nie zmieniło od czasu gdy się tym interesowałem), najbliżej w Czechach a koszt to ok. 800 zł. Dlatego też popularną metodą naprawy tego silnika jest właśnie tulejowanie. Znam kilka przypadków takiej naprawy tych silników i działały więc jest to jakaś opcja.

Jeśli chcesz tym motocyklem pojeździć to zrób go solidnie i nie rozbieraj już ponownie :) Szkoda kasy na te naprawy które niczego dobrego nie przynoszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Rozwiązaniem mojego problemu okazał się jednak remont silnika od podstaw. Wymiana cylindra na nicasil (używany) nowy tłok wossner, korbowód, łożyska na wale - które były w stanie krytycznym miały duże luzy na boki i bardzo,,brzęczały grzechotały" i myślę że to było przyczyną tak szybkiego zacierania się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...