Skocz do zawartości

Uruchamianie silnika po długim zastaniu Kawasaki KZ1000!


Piroo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W najbliższym czasie z bratem będziemy chcieli uruchomić KAWASAKI KZ 1000 1988rok Stało ok. 5 lat pod chmurką i nie mam pojęcia w jakim stanie jest silnik! Z pierwszych oględzin wynika że niestety wał stoi w miejscu domyślam się że bez rozebrania silnika się nie obejdzie i chciałem zapytać o wasze doświadczenia z uruchamianiem JAPOŃCZYKÓW po tak długim okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wał się nie kręci to rozebranie tego silnika bez uszkodzeń zajmie kilka dodatkowych tygodni.

Nic na siłę. Na początek odkręcić świece i zajrzeć do środka boroskopem sprawdzając jak dużo jest korozji na tulejach cylindrowych.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna kupiona w Belgii. Właściciel jak hamulce stanęły to go nawet nie przestawiał bo nie wiedział jak go ruszyć! Motocykl przyjedzie dopiero busem z Belgii więc podam więcej szczegółów jak zobaczę na oczy; wiem że jak porobiło wżery na wałkach czy tulejach to będzie meksyk żeby go wskrzesić, dół był w oleju więc nie powinno być z nim problemów. Czym to zapuszczać jeśli chcę to rozebrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, ile śrub urwiesz, ile będzie zabawy z rozwiercaniem naprawianiem gwintów.
Ale to chyba normalne że korozja zrobiła swoje :) może nie będzie tak źle.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tak źle, mam teraz na warsztacie motocykl CB750F który przeleżał 10 lat w pokrzywach w Irlandii.

Jest korozja ale nie ma wżerów. Ponieważ motocykl leżał na boku a kilka razy był przenoszony i odkładany w inne miejsce na cylindrach i w głowicy był zaschnięty olej ale żadnej korozji.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie jeszcze mianowicie czy jest firma lub ktoś kto zajmuje się renowacją tych silników i jakie są koszty takiej operacji nie chodzi mi na razie o szczegółową wycenę mojego silnika bo wiadomo najpierw trzeba to rozebrać żeby coś powiedzieć ale ogólnie mniej więcej ile to może kosztować! komplet uszczelek z tego co patrzyłem 300-400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cie ze duzo , wiecej niz dales za motocykl . Skoro sciagasz takie moto , to powinien wiedziec ze silnik do rozbiorki i czyszczenia , a to kupa roboty i nikt tanio tego nie zrobi.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cie ze duzo , wiecej niz dales za motocykl . Skoro sciagasz takie moto , to powinien wiedziec ze silnik do rozbiorki i czyszczenia , a to kupa roboty i nikt tanio tego nie zrobi.

Nie urwałem się z choinki i wiem co i jak nie ma to być fuszerka i nie chce by motocykl robił jakiś Miecio z koziej wólki który naprawił 6 skuterów i ścigacza później weźmie silnik i panie tu się urwało tam młotkiem przypier.... i nie da się naprawić! Jak tak to by miało wyglądać wole naprawić silnik sam! Wiem że to musi kosztować i trzeba liczyć sie z kosztami takiej reanimacji nie mam aż takiego doświadczenia więc chciałbym się dowiedzieć kto i gdzie to robi PROFESJONALNIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie urwałem się z choinki i wiem co i jak nie ma to być fuszerka i nie chce by motocykl robił jakiś Miecio z koziej wólki który naprawił 6 skuterów i ścigacza później weźmie silnik i panie tu się urwało tam młotkiem przypier.... i nie da się naprawić! Jak tak to by miało wyglądać wole naprawić silnik sam! Wiem że to musi kosztować i trzeba liczyć sie z kosztami takiej reanimacji nie mam aż takiego doświadczenia więc chciałbym się dowiedzieć kto i gdzie to robi PROFESJONALNIE!

 

 

firma KLASMO Hamburg :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...