Skocz do zawartości

Pytania odnośnie działania układu paliwowego i sterowania wtryskami i zapłonem CBR 600 RR 2003


Hipolit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szperałem po necie szukałem ale nie mogłem znaleźć potrzebnych informacji na temat jak działa układ paliwowy i sterowanie zapłonem i wtryskami w silniku CBR 600 RR, posiadam pełną serwisówkę.

Do tej pory miałem tylko styczność z silnikami gaźnikowymi a do pewnego projektu na uczelni potrzebuje właśnie tych informacji.

A mianowicie w serwisówce znalazłem ten oto schemat

post-32681-0-98416700-1383682897.jpg

pytanie czy moglibyście mi wytłumaczyć w jaki sposób działa ten układ paliwowy? Mam rozumieć że pobiera opary paliwa potem idzie przez jakieś dwa elementy i do listwy z wtryskami?? Szczerze mówiąc nie wiem co widzę na tym schemacie... byłbym wdzięczny jak by ktoś objaśnił :)

 

Drugie pytanie oryginalny moduł zapłonowy obsługuje mapę wtrysków i zapłonu żeby ją zmienić potrzeba POWER COMANDER na którego wgrywa się za pomocą kompa własną mapę wtrysku i zapłon tak?

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc :wink:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) nawet mnie to trochę rozbawiło, bo schemat nie przedstawia układu zasilania, tylko układ "pozbywania" się szkodliwych oparów występujący tylko w wersjach na rynek Californii (regulacje prawne).

Power Commander jest marką DynoJeta... a zresztą- przeczytaj to: http://ptm.pl/index.php?page=power-commander

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie wiem jak to zrobiłem, coś schematy mi się pomyliły za dużo scrola...

Dobrze więc cały układ paliwowy widać tutaj

post-32681-0-22546700-1383727112_thumb.jpg

Potrzebna jest oczywiście pompa paliwa i dwie listwy wtryskowe i ciekawi mnie czemu mają służyć dwie listwy wtryskowe bo z tego co patrzyłem to w starszych modelach jest jedna główna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest niezbędna bo wtryskiwacze pierwotne są za małe by samodzielne zasilać silnik powyżej pewnych obrotów i pewnego otwarcia przepustnicy. Tak został zestrojony układ. Mapy wtrysku w 600RR są już trójwymiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...