Skocz do zawartości

2014 - Dookoła Morza Czarnego.


vigaCMHQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Kierunek wypadu bardzo fajny i nawet by mnie interesował . Ale Plan wycieczki bardzo ambitny i raczej mało realny w tym czasie . No chyba ze zamierzacie ta trasę tylko przejechac , wrócić i powiedzieć znajomym " byłem tam " Ale zwiedzić cokolwiek to już raczej watpię ze zdolacie . A gdzie jeszcze czas na jakas rozrywkę ? Nie sadze ze będąc w Rumuni czy Bułgarii nie zapragniecie zmoczyc 4 liter w morzu i popiwkowac na plazy :-)

Będę śledził temat jak sie rozwija i jeśli ze swoją ekipa nic sensownego nie wymyślimy to moze bym sie podłączyl . Jeśli macie jakieś pytania to do części trasy mogę coś podpowiedzieć . Ale tylko do Bułgarii .

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - rozwiewam wątpliwości: robiąc około 500 km dziennie to jeszcze można zdążyć pomoczyć 4 litery..........

Co do zwiedzania - rzeczywiście - na tym wypadzie będzie mocno ograniczone - ale to też ma swoje plusy - zrobimy rozpoznanie i zbierzemy materiał na plany na przyszłość.

Rumunią i Bułgarię pewnie większośc ma już obcykaną więc ta część drogi to tylko przelot - bez zwiedzania.

Generalnie cel wyprawy to przejechać tą trasę możliwie najbliżej brzegu Morza Czarnego - a wiadomo, że zwiedzanie konkretne to już wypuszczanię się w jego głąb - to owszem ale przy innych okazjach... - na dzisiaj musi nam wystarczyć to - więcej wolnego to mało kto z nas sobie zorganizuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu raczej nie wiele (dwa tygodnie to tylko na przelot i lajtowe zwiedzanie ;) ) i tak jak pisał vigaCMHQ się da. Nie takie trasy się robiło (średnia dzienna pow 600 ze "zwiedzaniem") ale dupsko będzie bolało :rolleyes:

Nie byłem w Rumunii, ale droga przez Serbię chyba jako przelotówka jest lepsza?

Plan i tak do obgadania na koniec z tymi, którzy pojadą. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,,

jestem nowym na forum, ale chyba tylko dlatego, ż szukałem od roku takiej stronki.

jestem chętny na wyjazd, choć mam wiele obiekcji.

na dobrą sprawę jeżdżę od 3 sezonów, po 20-sto letniej przerwie.

"0" doświadczenia w wyprawach poza PL. sam nie wiem czy taki świeżak jak ja mam szansę się załapać na podróż dookoła jakiegokolwiek morza, ale..

Moje najdłuższe wypady to 600km dziennie po Polsce.

chciałbym się dołączyć, ale nie wiem czy ktoś się mną zaopiekuje... :)

pzdr

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast na taką wyprawę rozważ inne kierunki.Np.Chorwacja ,Czarnogóra.Nabierzesz trochę doświadczenia.A potem można szukać czegoś innego.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,

jestem nowym na forum, ale chyba tylko dlatego, ż szukałem od roku takiej stronki.

jestem chętny na wyjazd, choć mam wiele obiekcji.

na dobrą sprawę jeżdżę od 3 sezonów, po 20-sto letniej przerwie.

"0" doświadczenia w wyprawach poza PL. sam nie wiem czy taki świeżak jak ja mam szansę się załapać na podróż dookoła jakiegokolwiek morza, ale..

Moje najdłuższe wypady to 600km dziennie po Polsce.

chciałbym się dołączyć, ale nie wiem czy ktoś się mną zaopiekuje... :)

pzdr

marek

Właśnie o to chodzi w wyjazdach "grupowych", razem wyjeżdżamy, razem wracamy! W grupie zawsze raźniej i bezpieczniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Popieram Janusza...

Marcon... na pomoc bardziej doświadczonych :wyprawowiczów" zawsze można liczyć, każdy z nas kiedyś tam zaczynał...

Więc nie ma obaw - zaopiekujemy się tobą....

 

Na razie czekamy do nowego roku aby sprecyzować termin wyjazdu.. W firmach są plany urlopowe itp... Jeszcze kilka dni i bedzie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również jestem nowym na forum i jestem poważnie zinteresowany wyjazdem w planowanym kierunku.

Bardzo chętnie dołączę do wyprawy.

Co do terminu myślę, że będzie mi pasował. Rozumiem, iż w miarę możliwości trasa będzie zaplanowana bez zjeżdzania z dróg utwardzonych.Jeżdzę ciężkim motocyklem szosowym więc ciężko będzie zjechac z asfaltu.

Pozdrawiam.

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek.... Ja też jadę PanEuropeanem 1300 - więc enduro nie wchodzi w grę :P

Tak zakładałem lecz chciałem uzyskać pewność. Proszę o wpisanie mnie na listę uczestników.

Jeżeli istnieje bardziej szczegółowy zarys trasy to proszę o info.

Termin wyjazdu 27 czerwiec pasuje idealnie.

Pozd. Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...