Skocz do zawartości

2014 - Dookoła Morza Czarnego.


vigaCMHQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieramy chętnych na wyjazd w przyszłym roku dookoła morza Czarnego.

 

Planowana trasa przejazdu: Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Turcja, Gruzja, Rosja, Ukraina.

 

Czas - 13-16 dni.

 

Termin wyjazdu - czerwiec lub lipec 2014 - jeszcze do ustalenia.....

 

Zapisy zbieramy do końca lutego 2014.

 

pozdrawiam

Witaj,zapisz mnie wstępnie bedę,myślał jak zorganizować sobie taki kawał czasu,pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viga, mam pytanie, jak dużą ekipę planujesz i kiedy chcesz ustalić termin wyjazdu???

Wg mnie, to 6-8 moto to max na taki wyjazd...

Zainteresowany jest mój kumpel Kuba, też ciężki cruiser, tylko musi w miarę wcześnie wiedzieć, żeby zastępstwo w pracy załatwić...

Pozdrawiam

Zbynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie planuję koniec czerwca, początek lipca. Wiem, że termin jest ważny, bo zastępstwa to jedno a trzeba jeszcze wizy pozałatwiać.

Co do grupy to max 10 moto - w tylu spokojnie da się podróżować. (w Wilnie byliśmy w 36 maszyn :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę temat i jestem zainteresowany (choć do czerwca jeszcze kawał czasu).

Ja także na ciężkim sprzęcie Road Star, więc chciałbym się dopasować a nie umawiać na koniec dnia gdzieś w Turcji lub innej dziurze :blink: ...

Nie ukrywam, że Gruzję, Armenię chciałbym przelecieć wolniej ale się dopasuję. Wolałbym początek czerwca, później mogę mieć problem z UW.

Proszę o bieżące info.

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Widzę że zaczynacie już powoli planować wypady na przyszły sezon. Jestem zainteresowany i możecie mnie spokojnie wpisać na listę tyle że pojadę z żoną. Jestem poważnie zinteresowany i pojadę raczej na 99% , dobrze się składa że jest plan bo w pracy do końca muszę +/- powiedzieć kiedy planuę urlop. Doświadczenie jakieś jest w wyjazdach motocyklem tzn; 2 razy Chorwacja ( Pula i Korcula ), 1 raz Neapol, 2 razy Hiszpania do znajomego do Abrery i 1 raz Grecja ( Paralia ). Będę sledzić wątek. Podaję maila jak by coś : [email protected]. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.vigaCMHQ

2. Zbynek_74

3. mik_72

4. mixol

5. JanuszW

6. ktm990adventurer

7. harbuz

 

Tak na dzisiaj wygląda lista - cieszę się zainteresowaniem.

W rozmowach z Wami widzę, że najbardziej optymalny termin to przełom czerwca i lipca (wielu ma dzieciaki i szkoła nas blokuje.

Wstępnie ustalamy wyjazd na 26-27 czerwca - oczywiście nie jest to sztywna data ale od czegoś trzeba zacząć.

 

Co do prędkości przelotowej to nie ma się co martwić - przy ilości maszyn powyżej 3 szt. to 120 km/h to max.

 

Rozwiewam też wątpliwości co do jakichkolwiek składek, wpłat itp... Niczego takiego nie będzie - noclegi organizujemy po drodze - nie robimy wcześniej żadnych rezerwacji.

 

Na początku roku (jak będzie już sztywna data wyjazdu) każdy indywidualnie musi uregulować sprawy wiz i paszportu - to podstawa do wyjazdu.

Edytowane przez vigaCMHQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do terminu, będę próbował namówić Was na wyjazd w okolicy Bożego Ciała tj, 19.06. (skoro początek czerwca raczej na pewno nie wchodzi w grę).

Jeszcze jest trochę czasu do zastanowienia się.

Wiem, że harbuz raczej się nie ucieszy, ale może uda mu się dopasować...

Jeszcze a propo dopasowania się, jakie wstępnie plany np. noclegów. Widzę, że VigaCMHQ stawiasz na noclegi po sztywnym dachem, namiot zawsze biorę (w trasie różnie bywa) ale wiem, że często nie opłaca się go rozkładać, kiedy można za kilka Euro w łóżku przekimać.

Edytowane przez JanuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - a z czego wywnioskowałeś, że stawiam na noclegi pod dachem??? Odkąd pamiętam to latam na wyprawy z namiotem,,,,, hmmm...

Racja, za szybko wyciągnąłem wnioski :cool: ale teraz już wiem ;)

 

W domu rozpoczął się już bój (27.06 wesele kuzyna), może się rozmyśli - kuzyn albo jego laska się rozumie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - wiadomo, że wybór terminu i pogodzenie wszystkich - zawsze stanowi problem..... Niestety - przyjdzie taki moment, że będziemy musieli ostatecznie termin ustalić i wtedy niestety ustawimy wyjazd pod większość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiałem się nad samą Gruzją (jadąc przez Rosję), i czytając dużo relacji, większość ludzi decydowała się na wyjazd 3-tygodniowy (sama Gruzja).
Po moich przeliczeniach, nawet w 2 tyg. (16 dni z weekendami) ciężko by było. W tym sensie, że mając do przejechania 6 tys. km, wychodzi średnio 375 km dziennie. Można nadrobić autostradami ale różnie to bywa, czasem na granicy, czy ze sprzętem.
Obliczałeś może dzienny przebieg? I ile dni przeznaczyć chcesz na samo zwiedzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...